رای دادن تجمیعی در انتخابات روز جمعه نظام پزشکی تخلف است

دکتر حمید عزیزی در گفت وگو با ایسنا ضمن اشاره به  فراهم شدن امکان رأی گیری الکترونیکی در این دوره از انتخابات نظام پزشکی، اظهار کرد:  در کنار این فرصت ممکن است برخی مراکز درمانی غیرخصوصی مانند بیمارستانهای دولتی وابسته به ارگانهای مختلف یا نهادهای عمومی غیردولتی که تعداد زیادی پزشک دارند فراخوان دهند و پزشکان را برای رأی دادن به مرکز درمانی خود بخوانند و در آرای آنها مداخله کنند. ما باید مانع این موضوع شویم؛ چون مطابق آیین نامه اجرایی انتخابات استفاده از امکانات عمومی و دولتی ممنوع است.

وی ادامه داد:  از همکاران پزشک خواهش می‌کنیم  رمزی که قرار است برای رأی دادن الکترونیکی از آن استفاده کنند در اختیار دیگران قرار ندهند و دیگران با جمع آوری اطلاعات همکاران و تغییر شماره تلفن آنها به صورت تجمیعی رأی ندهند.  


دبیر هیئت نظارت برانتخابات نظام پزشکی تهران تاکید کرد: اگر تعداد زیادی رأی الکترونیکی به صورت نامتعارف از یک محل ثبت شود نشان دهنده تجمیع غیر متعارف آراء است و هیئت نظارت با شناسایی آی پی آن سیستم کامپیوتر، اقدامات لازم را اتخاذ می کند که حتی ممکن است ابطال آراء باشد. به همین دلیل به صورت انفرادی در منزل و محل کار خود رأی بدهند.

انتهای پیام.


تیتر: 

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا