رزمایش محمد رسول‌الله(ص) اقتدار نیروهای مسلح را نشان داد


به گزارش روز سه شنبه خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر سرتیپ عبدالعلی پورشاسب در آخرین روز برگزاری رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص)۴ نیروی زمینی ارتش این مطلب را عنوان کرد.
وی ادامه داد: یکی از اهداف اصلی برگزاری این رزمایش بزرگ، تمرین واقعی و عملی برای رزمندگان شرکت کننده در آن بود تا آنچه را که نیروها در یگان ها به صورت آموزشی فرا گرفته بودند را در صحنه عمل به نمایش بگذارند.
معاون ارزیابی قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) ستادکل نیروهای مسلح، توضیح داد: هدف دیگر از برگزاری این رزمایش بزرگ در جنوب شرق کشور نشان دادن اقتدار نیروهای مسلح در منطقه و جهان بود تا جهانیان و به ویژه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی بداند که نیروهای مسلح ایران همیشه هوشیار هستند و کسی فکر نکند که ایران اسلامی در تحولات جهانی و منطقه ای خواب است، بلکه باید بدانند نیروهای مسلح کاملاً آماده اجرای دستورات مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا هستند.
امیر سرتیپ پورشاسب با اشاره به اظهارات اخیر نخست ‌وزیر انگلیس، اظهار کرد: چند وقت پیش دیدید که عجوزه روباه پیر چه حرف‌هایی در منطقه زد و سربازان ولایت امروز پاسخ او را در این رزمایش بزرگ دادند.
رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) ۴ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، که از صبح روز یکشنبه ۲۱ آذر جاری) با اعلام رمز مقدس و مبارک ‘ لبیک یا رسول الله (ص)’ از سوی امیر سرتیپ ستاد کیومرث حیدری، فرمانده این نیرو در منطقه عمومی جنوب شرق کشور (کنارک تا ایرانشهر) به مدت سه روز آغاز شده بود، امروز (سه شنبه ۲۳ آذر) با دستیابی کامل به تمام اهداف خود پایان یافت.
این رزمایش که بزرگترین رزم تاکتیکی یگان های واکنش سریع نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود، با دستیابی به تمامی اهداف مورد نظر و کسب مجموعه ای از دستاوردهای ارزشمند و اثربخش در حوزه رزم زمینی پس از طی مراحل تاکتیکی و عملیاتی و تحت نظارت کارشناسان و داوران نیروهای مسلح با موفقیت کامل به کار خود پایان داد.
این رزمایش، در منطقه راهبردی جنوب شرق کشور (سواحل مکران) و در وسعتی بیش از ۲۲۰ هزار کیلومتر مربع و با شرکت یگانهای مختلف نیروی زمینی و پشتیبانی نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) آجا و با محوریت قرارگاه ولایت نیروی زمینی ارتش برگزار شد.
رزمایش محمد رسول الله(ص) ۳ نیروی زمینی ارتش در آبان ماه پارسال به مدت دو روز در منطقه شمال شرق کشور(تربت جام) برگزار شده بود.
اجتمام(۳)**۷۰۲۹**۱۵۶۹** خبرنگار:فرهاد شرف پور * انتشار: علی حبیبی

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا