رفتارهای پرخطر رانندگان زیر ذره‌بین دقیق پلیس

سردار مهری:

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از افزایش تجهیزات، گشت‌های محسوس و نامحسوس به‌ویژه استفاده از دوربین‌های دقیق لیزرگان برای کنترل رفتارهای پرخطر برخی رانندگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، سردار مهری در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش تصادفات مرگبار در سه روز گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته گفت: با دستور فرمانده ناجا، ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از نیروهای بخش‌های دیگر پلیس با هزار و ۱۰۰ خودرو به کمک پلیس راهنمایی و رانندگی آمدند.

وی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی با افزایش تجهیزات کنترلی (اضافه کردن ۶۰۰ دوربین کنترل هوشمند در جاده‌ها) ماموران پلیس و دوربین‌های لیزرگان نصب شده به روی خودروهای گشت به طور کامل نبض جاده‌ها را در دست گرفته است.

سردار مهری به افزایش سفرها در سه روز گذشته اشاره و پیش بینی کرد: از عصر امروز و فردا شاهد افزایش بیشتر سفرهای نوروزی باشیم.

وی با اشاره به پیش بینی بارش‌ها و لغزندگی سطح جاده‌ها از رانندگان خواست حتما با وسایل گرمایشی و تجهیزات زمستانی مانند زنجیر چرخ سفر کنند.

سردار مهری خواستار رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و صبر و حوصله بیشتر به علت افزایش ترددها شد.

وی علت ۳۴ درصد تصادفات مرگبار سه روز گذشته را توجه نداشتن به جلو براثر خستگی و خواب آلودگی، ۲۰ درصد به علت سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ و ۲۰ درصد به علت سبقت‌های غیر مجاز بیان کرد.

سردار مهری برخورد بدون اغماض با تخلفات حادثه ساز را اولویت جدی پلیس دانست و افزود: پلیس اجازه تردد به رانندگان پرخطر را نخواهد داد.

وی گفت: برخی از رانندگان پرخطر که حرکات نمایشی حادثه ساز یا دو تخلف همزمان مرتکب می‌شوند به مراجع قضایی معرفی می‌کنیم و خودروی آن‌ها ضمن اعمال قانون تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف می‌شود.

سردار مهری افزود: آن دسته از رانندگانی که از مواد روان گردان و الکل استفاده می‌کنند، خودروی آنها بیش از یکماه توقیف و تا مبلغ ۴۰۰ هزار تومان هم جریمه می‌شوند، اما بسته به حکم قضایی جرایم سنگین تری نیز در انتظار آنان خواهد بود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: در حال حاضر با اعمال نظارت‌های بیشتر و بهره گیری از تجهیزات کنترلی به روز شرایط مناسبی در سطح جاده‌های مواصلاتی کشور با وجود افزایش سفرها حاکم است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا