;

رفع تصرفات غیرقانونی اراضی عمومی در سال های اخیر+فیلم

رفع تصرفات غیرقانونی اراضی عمومی در سال های اخیرحجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: یکی از توصیه‌های موکد رهبر معظم انقلاب اسلامی حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است که دولت نیز در سال‌های اخیر این مسئله را با جدیت پیگیری کرده است.

وی گفت: در حال حاضر با همکاری قوا و نهادهای دیگر در چند سال اخیر تصرف و تجاوز به منابع طبیعی به حداقل رسیده است.

وزیر دادگستری تاکید کرد: تلاش ما این است که روند تصرفات غیرقانونی اراضی بیت المال متوقف شود و یا به حداقل برسد.

پورمحمدی گفت: درحال حاضر در بسیاری از نقاط کشور تصرفات غیرقانونی منابع طبیعی متوقف و در نقاط باقیمانده هم این روند کند شده است و اجازه نداده ایم که آن سرعت لجام گسیخته تجاوز به منابع طبیعی ادامه پیدا کند.

وی افزود: درحال حاضر پرونده‌های زیادی از تصرفات گذشته دردست پیگیری است که برخی منجر به صدور حکم شده و اراضی تصرف شده به منابع طبیعی برگشته و برخی تغییر کاربری‌ها هم اصلاح شده است.

وزیر دادگستری گفت: ما در حفظ منابع زیرزمینی، حفاظت از جنگل ها، مراتع و حریم رودخانه‌ها موفقیت‌های خوبی کسب کرده ایم و موانع جدی برای توقف تصرفات، ایجاد شده است.

پورمحمدی با اشاره به این که تغییر کاربری‌ها آفت اراضی عمومی است، تصریح کرد: بخشی از تجاوز و تعرض به منابع طبیعی به تغییر کاربری زمین‌های مزروعی و تبدیل این اراضی به کاربری‌های دیگر بوده که با این مسئله به طور جدی مقابله کرده ایم.

وی گفت: حفاظت از منابع طبیعی، انفال و اموال عمومی برای حیات انسان و نسل‌های معاصر و آینده بسیار مهم است و تلاش جدی ما در دولت برای رفع تصرفات غیرقانونی و برخورد با عوامل تعرض به منابع طبیعی ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا