;
آخرین اخبار

روایت رهبر انقلاب از سال‌های نخست انقلاب و جنگ


به‌ گزارش برنا، این مجموعه مستند شش قسمتی بر پایه تصاویر آرشیوی و خاطرات شفاهی مقام معظم رهبری از مقاطع مختلف بعد از انقلاب تا لحظه ترور شدن ایشان ساخته شده است.

در مستند «در لباس سربازی» به کارگردانی مهدی نقویان  که نوعی بازخوانی وقایع انقلاب از زاویه مسائل مرتبط با ارتش و سپاه است، به مواردی همچون تاسیس سپاه و مقابله با تجزیه‌طلبان در غرب کشور، ترور سرلشگر قرنی توسط گروهک فرقان، دیدار رهبری با سرتیپ فلاحی، طرفداری رهبری از ارتش و نیروهای آن در زمانی که بحث انحلال آن مطرح بود، رهبری در مقام معاونت امور انقلاب در وزارت دفاع، مخالفت سرسختانه ایشان با فروش هواپیماهای آمریکایی، تلاش ایشان در تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، جلوگیری ایشان از تعطیلی فروشگاه های اتکا در ارتش و نیز تأکیدشان بر خودکفایی ارتش و راه‌اندازی جهاد خودکفایی، سرپرستی سپاه پاسداران و کمک ایشان به شکل‌گیری پیشمرگان کرد مسلمان برای مقابله با تجزیه‌طلبی کردستان، حادثه طبس، نمایندگی امام در شورای ملی، کودتای نوژه و آغاز جنگ تحمیلی اشاره می‌شود.

این مستند از لحن روایی خوبی برخوردار است و حاوی مطالب جذابی برای مخاطب علاقمند با تاریخ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

مستند «در لباس سربازی» روز دوشنبه ساعت ۰۴:۰۰ از شبکه پرس تی‌وی روی آنتن می‌رود. تکرار این مستند هم همان روز ساعت ۰۹:۰۰، ۱۵:۰۰، ۲۱:۰۰ و بامداد سه‌شنبه ساعت ۰۱:۰۰ پخش می‌شود.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا