رویکرد جهادی مبتنی بر علم و تحقیق باید مبنای اقدامات ناجا باشد


به گزارش ایرنا از اعلام روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار ایوب سلیمانی در آیین بزرگداشت هفته وحدت و پژوهش پلیس پیشگیری ناجا با تبریک هفته وحدت و میلاد حضرت محمد(ص)، پیروزی جبهه مقاومت در حلب را تبریک گفت و اظهارداشت: این پیروزی از این حیث برای ما مهم و حائز اهمیت است که شهدای گرانقدری را در این عرصه تقدیم کرده ایم.
وی با قدردانی از دست اندرکاران این همایش افزود: تلاش ها و اقدامات پلیس پیشگیری در عرصه های مختلف از جمله در برگزاری کنگره بزرگ اربعین قابل تقدیر است.
معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه پلیس پیشگیری به نوعی مجموعه ‘مادر’ در ناجا محسوب می شود، افزود: بیشترین مواجهه مردم با کلانتری و پاسگاه ها است، در واقع کلانتری ها و مراکز انتظامی در خط مقدم ارتباط با مردم هستند و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه لزوم توجه و تمرکز بر خدمات دهی شایسته در کلانتری ها، به دنبال این هستیم مطلوب ترین خدمات دهی در مراکز انتظامی صورت بگیرد.
این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: برای ارائه خدمات مطلوب در مراکز انتظامی اعم از کلانتری ها و پاسگاه ها باید از بستر پژوهش و نیازسنجی بهره ببریم.
وی با بیان اینکه استفاده از فرآیند تحقیق و پژوهش در کارآمدی اقدامات موثر است، گفت: پیاده سازی و الگوگیری از پژوهش ها و تحقیقات باید بر مبنای محیط و شرایط جامعه و نیازهایمان باشد.
معاون هماهنگ کننده ناجا با اشاره به اینکه سه سرفصل، مبنای تحقیق و پژوهش است، ادامه داد: جمع آوری اطلاعات و داده ها، بومی سازی دانش و تولید دانش بومی، سه مبنای اصلی تحقیق و پژوهش است؛ بومی سازی دانش و تطبیق آن با شرایط و نیازها از الزامات است.
سردار سلیمانی تاکیدکرد: بدون دانش و پژوهش نمی توان به ‘بومی سازی دانش’ و ‘دانش بومی’ دست یافت؛ اگر به دنبال استقلال کشور در هر عرصه ای هستیم باید بر مبنای شرایط و نیاز، پژوهش و اقدام کنیم.
وی با اشاره به اهمیت مقوله اقتصاد مقاومتی، خاطر نشان کرد: ریشه تحقق اقتصاد مقاومتی، دانش بنیان کردن آن است چرا که اقتصاد مقاومتی نسخه حل مشکلات است.
این مقام عالی انتظامی اضافه کرد: اگر می خواهیم پلیسی هم طراز انقلاب اسلامی داشته باشیم باید رویکرد «پلیس دانش بنیان» و «توسعه تجربی» را دنبال کنیم، ما تجارب ذی قیمتی در عرصه های مختلف داریم و باید این تجارب را با دانش همراه کنیم و از آن استفاده بهینه ببریم.
معاون هماهنگ کننده ناجا خاطر نشان کرد: اگر مبنای فعالیت و اقداماتمان را کار جهادی مبتنی بر علم و تحقیق بگذاریم حتما به دستاوردهای مطلوبی می رسیم.
وی با بیان اینکه عرصه و بستر تحول و حرکت در مسیر رشد و شکوفایی در نیروی انتظامی مهیا است، افزود: اراده و عزم جدی برای انجام اقدامات اثرگذار و مطلوب وجود دارد و بهبود وضعیت معیشتی کارکنان یکی از این برنامه ها است چرا که معتقدیم خدمتگزاری را باید از درون سازمان دنبال و به نتیجه برسانیم؛ اگر انتظار حرکت جهادی از کارکنان داریم باید به عنوان یک مدیر، دغدغه مشکلات آنان را داشته باشیم و در پی رفع کمبودها باشیم.
سردار سلیمانی با بیان اینکه بهبود وضعیت معیشتی کارکنان یکی از دغدغه های اصلی فرمانده نیروی انتظامی است، افزود: برای بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی کارکنان با تاکید و پیگیری مستقیم فرمانده ناجا گام های مطلوبی برداشته شده است و این روند ادامه دارد و ما فعالیت های اقتصادی منتخب، موثر و با اطمینان به بازدهی مناسب را دنبال می کنیم و امیدواریم در این مسیر شاهد موفقیت و رضایت کارکنان باشیم.
در این مراسم از سامانه رخدادهای انتظامی(سامانه پیامکی – سامانه خودروهای تحت تعقیب – سامانه مهندسی – سامانه افراد تحت تعقیب و از دستاوردهای تحقیقاتی و فاوایی پلیس پیشگیری) رونمایی شد.
تجلیل از نفرات برتر پژوهشی و خانواده مدافعین حرم و قرارگاه پیشگیری ابوذر اربعین نیز بخشی از برنامه های این همایش بود.
اجتمام**۹۱۰۵**۱۰۲۱
تنظیم کننده: معصومه نیکنام**انتشار دهنده: حسین نوروزیان

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا