سازمان محیط زیست به سوالات نمایندگان در مجلس پاسخ بدهد

به گزارش خبرنگار مهر، سید قاسم جاسمی عصر امروز دوشنبه در نشست شورای اداری استان کرمانشاه که با حضور عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، با اشاره به مشل بیکاری استان کرمانشاه گفت: مشکل بیکاری استان کرمانشاه جدی است و با کار اداری قابل حل نبوده و کافی نیست.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمانشاه و تنوع آب و هوایی موجود در استان گفت: استان کرمانشاه گهواره تمدن است و ظرفیت زیادی دارد که از آن جمله می توان به تنوع آب و هوایی استان اشاره کرد.


 عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه ادامه داد: برای مثال اکنون در قصرشیرین گیلانغرب و سرپل دمای هوا ۵۰ درجه  بوده و کنگاور و سنقر دمای هوا ۳۰ درجه است.


وی اشاره ای به ظرفیت های تاریخی استان نیز داشت و افزود: از ۴ هزار اثر تاریخی استان ۲هزار اثر ثبت تاریخی شده است.


جاسمی خطاب به رئیس سازمان محیط زیست کشور تاکید کرد: در آینده از دکتر کلانتری سؤالهای زیادی در مجلس داریم و زیاد مهمان مجلس می شود چرا که واقعا مشکلات استان کرمانشاه زیاد است.


وی افزود: با اشاره به وجود تالابها و سرابها، شکارگاه ورمنجه و باینگان، گونه شوکا که در استان وجود دارد، انتظار داریم صنعت توریسم و گردشگری را در استان فعال کنیم،


عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، با اشاره به هجوم هر ساله ریزگردها به کشورمان و راهکارهای ارائه شده از سوی دولتمردان برای حل این معضل، گفت: عراق با وضعیتی که دارد در بحث ریزگردها نمی‌تواند کمک حال جمهوری اسلامی باشد.


وی افزود: ما از آقای کلانتری می خواهیم لایحه سختی کار را به مجلس تحویل دهد. هم‌اکنون مصرف برق در قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب خیلی بالا بوده و هزینه خیلی بالایی دارد.


جاسمی تصریح کرد: پروژه پالایشگاه آناهیتا ظرفیت اشتغال زایی برای پنج هزار نفر را دارد و یکی از موضوعات آن مشکل زیست محیطی است و قرار شد آقای زنگنه پیگیری کند و الان به خاطر گیرهای اداری این پروژه مسدود شده است.


عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه  یکی از راه های برون رفت از بیکاری استان را احداث و تکمیل پالایشگاه آناهیتا دانست و گفت: پتروشیمی اسلام آبادغرب نیز ظرفیت ۳۰ تا ۵۰ هزار شغل دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا