;
آخرین اخبار

سخنگوی کرملین «تلفات عمده نیروها» در اوکراین را می‌پذیرد

[ad_1]

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در مصاحبه‌ای با اسکای نیوز در پاسخ به این سوال که آیا این جنگ با توجه به شمار سربازان از دست رفته به یک سرافکندگی برای روسیه بدل نشده است، گفت: «ما تلفات عمده‌ای از نیروها داشته‌ایم و این مصیبت بزرگی برای ما است.»

اما پسکوف عدد معینی را به عنوان شمار تلفات بیان نکرد. روسیه در اواخر ماه مارس (اوایل فروردین) اعلام کرد که ۱۳۵۱ سرباز را از دست داده است و ۳۸۵۲ سرباز هم زخمی شده‌اند. در مقابل، یک مقام ارشد ناتو در این هنگام که چهار هفته از جنگ در اوکراین می‌گذشت، شمار تلفات سربازان روسی را بین ۷۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ تخمین زد.

پسکوف در این مصاحبه گفت از تعلیق روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل به خاطر حمله به اوکراین «متاسف» است، اما افزود: «ما به دفاع از منافع‌مان با استفاده از هر وسیله قانونی ممکن ادامه خواهیم داد.

او همچنین تاکید کرد که نیروهای روسی از شروع جنگ «هرگز اهداف غیرنظامی را گلوله‌باران نکرده‌اند» و گفت: «آنها فقط زیرساخت‌های نظامی را در اوکراین هدف قرار می‌دهند و ز موشک‌ها با دقت بالا استفاده می‌کنند.»

سخنگوی کرملین همچنین مدعی شد که تصاویر هولناکی که از هفته پیش از بوچا منتشر شدند، «تقلبی و ساختگی» هستند. هنگامی که از پسکوف سوال شد آیا متوجه هست که حرفش «چقدر بی‌معنی» به نظر می‌رسد، او پاسخ داد: «این یک تقلب جسورانه است و ما چند روز است که در این باره صحبت کرده‌ایم، اما هیچکس به ما گوش نمی‌دهد.»

منبع:ایسنا.

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =

دکمه بازگشت به بالا