سرهنگ محمدرضا الفتی روز سه شنبه در آیین تجلیل از سربازان نمونه نیروهای سپاه و انتظامی شهرستان روانسر افزود: سربازان در ایجاد واستمرار امنیت نقش اصلی و اساسی را بر عهده دارند.
وی تصریح کرد: کسی که در مقام سرباز اسلام خدمت می کند باید به عنوان یک خدمتگزار به اسلام افتخار کند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان روانسر اضافه کرد: وجود آمادگی عملی و معنوی سربازان در دفاع از مرزهای کشور و دستاوردهای انقلاب ستودنی است و هیچ پاداش مادی نمی‌تواند از فداکاری‌ها و خدمات سربازان در دوران مقدس سربازی تقدیر کند.
سرهنگ الفتی افزود: با وحدت، یکپارچگی، در صحنه بودن و تبعیت از ولایت فقیه مثل جوانان دوران دفاع مقدس می توان از جمهوری اسلامی دفاع کرد.
فرمانده انتظامی روانسر نیز گفت: جایگاه سربازی یک افتخار است چرا که این عزیزان که برای دفاع از امنیت  و اقتدار کشور به خدمت مقدس سربازی آمدند.
سرهنگ ایمان مرادی اظهار داشت: سربازان امروز، پاسداران خون شهدایی هستند که برای حفظ آرمان های انقلاب و اسلام جان خود را فدا کردند.
وی ادامه داد: باید با ‏برنامه‌ریزی صحیح و هدایت جوانان براساس ‏اندیشه ناب اسلام محمدی (ص) ضمن خنثی کردن توطئه‌ها ‏از این نیروی عظیم برای ساختن ایرانی آباد نهایت ‏استفاده را داشته باشیم. 
فرمانده انتظامی روانسر اضافه کرد: ‏باید از خدمت سربازی به عنوان فرصتی در جهت رشد و شکوفایی استعدادهای خود برای ورود به زندگی اجتماعی بهره ببرند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۷ و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.
همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.
بیش از ۲۷عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است. 

منبع:ایرنا