;
آخرین اخبارمهارت آموری

سربازان و مشق مهارت

سربازان تحصیل کرده و نیازهای آینده‌شان

سربازان و مشق مهارت

سردار محمدحسین سپهر در کمیسیون دائمی شورای عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان نیروهای مسلح به این طرح و ضرورتش اشاره کرده بود که: ان‌شاءالله این لایحه در هیات دولت مصوب بشود و به مجلس برود و ما از مجلس پیگیری کنیم تا این لایحه مبنای کار ما شود.

اقداماتی که تاکنون شروع شده

سربازان و مشق مهارت

خداداد اولیائی هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان را تامین نیازهای نیروهای مسلح به کارکنان وظیفه ماهر و کمک به اشتغال‌پذیری و تسهیل برای ورود به بازار کار عنوان کرد و افزود: تا پایان شهریورماه سالجاری ۲ هزار و ۶۳۸ نفر دوره معادل افزون‌بر ۳۲ هزارنفر ساعت آموزش مهارت در پادگان‌ها ارائه شده است.

وی بیان کرد: سربازان آموزش دیده در آزمون‌های سنجش مهارت شرکت کرده و کسانی که در آزمون کتبی و نهایی(عملی) قبول شوند، کارت مهارت دریافت می‌کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان با اشاره به تنوع دوره‌های آموزشی اجرا شده برای سربازان گفت: کاربررایانه، تعمیر موتورخودروی بنزینی، آشپزی، سرویس و نگهداری خودرو، سیم کشی مدارهای پایه ساختمان (روکار و توکار)، لوله‌کشی و نصاب وسایل بهداشتی، جوشکاری و عکاسی دیجیتال از جمله دوره‌های آموزشی بوده است.

وی با اشاره به توسعه روش مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی با استفاده از کارگاه‌های تولیدی و خدماتی متعلق به نیروهای مسلح در شرایط شیوع  پیگیری آموزش‌های مجازی برای دسترسی بهتر سربازان به مهارت‌آموزی بویژه در مناطق مرزی و کمتر برخوردار استان را مورد تاکید قرار داد.

حدود سه هزار مهارت‌دیده آن هم از ابتدای سال تاکنون برای سیستان و بلوچستان اتفاق مثبتی است وجود این سربازان ماهر در درجه اول به وضعیت اشتغال جامعه این استان کمک می‌کند و این سرباز بعد از ۲ سال که از به خانه می‌رود بهتر می‌تواند کاری دست و پا کند و سربار خانواده نباشد بعد از آن هم وقتی اشتغال باشد دیگر خیلی‌هایمان می‌دانیم آسیب‌‎های اقتصادی و به تبع آن اجتماعی کم و در نهایت توسعه کشور شرایطش مهیاتر می شود.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا