سردار اشتری: تکریم سربازان از اولویت های نیروهای مسلح است


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در اختتامیه هشتمین دوره مسابقات ورزشی سربازان نیروهای مسلح ضمن تسلیت شهادت آتش نشانان در حادثه ساختمان پلاسکو و تبریک ایام دهه فجر، افزود: رفع مشکلات و معضلات معیشتی سربازان درحد توان، بنای کار فرماندهان و مسئولان در نیروهای مسلح است.
وی اظهارکرد:هر چند سربازان برای پایان دوران خدمت خود روزشماری می کنند ولی باید این را بدانند که این دوران زیربنای یک عمر زندگی برای آنان خواهد بود.امیدواریم فرماندهان و مسئولان، بستری فراهم آورند که سربازان از این دوران بهترین بهره را ببرند.
سردار اشتری به خوشایندسازی محیط برای سربازان اشاره و بیان کرد: همان گونه که بیشتر افراد دوست دارند فرزندان و برادران آنها در محیطی امن و آرام، دوران خدمت سربازی را بگذرانند ما هم درتلاشیم چنین محیطی برای سربازان فراهم کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش، اظهار کرد: ورزش برای همه گروه های سنی و افراد جامعه ، امری ضروری است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد که در این راستا برگزاری مسابقات ورزشی در ارتقای روحیه سربازان موثر است.
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با جوانان مبنی براینکه «جوانان تحصیل و ورزش را سرلوحه کار خود قرار دهند» گفت: ورزش برای جوانان روحیه ، اعتماد به نفس، نشاط و سرور به ارمغان می آورد و انسان هر اندازه به ورزش اهمیت دهد تأثیر مستقیم بر زندگی و روح و روان او خواهد داشت.
سردار اشتری در ادامه گفت: مطالعات و تحقیقات نشان می دهد در جامعه ای که مردم به ورزش اهمیت می دهند و وقت بیشتری را صرف ورزش می کنند آمار جرایم نیز کاهش پیدا می کند.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه کسانی که دارای روحیه ورزشکاری و پهلوانی هستند کمتر مرتکب جرم می شوند، گفت: در تعدادی از مجرمان پس از تحقیق و مطالعه متوجه می شویم که این افراد علاقه و تمایلی به ورزش نداشته ؛ لذا از اعتماد به نقس کافی برخوردار نبوده به همین دلیل روی به کارهای خلاف و جرایم آورده اند.
سردار اشتری با بیان اینکه اکثر پیشرفت های پزشکی، علمی، صنعتی و ورزشی کشور ما توسط جوانان انجام می شود، گفت: در دوران دفاع مقدس بیش از ۹۵ درصد رزمندگان در مقاطع سنی جوان بودند.
در این مراسم سردار «باران چشمه»، مدیر کل تربیت بدنی نیروهای مسلح نیز اظهارکرد: ۴۰ تا ۴۵ درصد از ورزشکاران اعزامی به مسابقات سیزم در سال گذشته و امسال از سربازان وظیفه بودند ، بنابراین ارتقای سطح کیفی و کمی ورزش سربازان اهمیت دارد.
بر اساس این گزارش در پایان اختتامیه هشتمین دوره مسابقات ورزشی سربازان نیروهای مسلح به نفرات اول تا سوم رشته های ورزشی توسط فرمانده ناجا مدال هایی اهداء شد که در این میان نیروی انتظامی در رشته «تکواندو» عنوان اول ودر رشته «فوتسال» ، عنوان دومی و درمسابقات «کاراته آزاد» و «تیراندازی»، عنوان قهرمانی را کسب کرد.
اجتمام۹۱۰۵**۱۷۷۶
تنظیم:معصومه نیکنام** انتشاردهنده: لیلا خطیب زاده

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا