;
آخرین اخبار

سردار رحیمی: هزینه جرم برای برخی از مجرمان کاهش پیدا کرده است


فرمانده انتظامی بزرگ بر ضرورت برخورد صریح، جدی و قاطع با برخی از مجرمان تاکید کرد و از خواست که برخورد صریح، جدی و قاطع با این افراد داشته باشد. 

به گزارش ایسنا، سردار در عبدالجبار مختوم‌نژاد، وظیفه پایتخت که با ضربات چاقوی یکی از اشرار به شهادت رسید و صبح امروز در ستاد مرکزی فاتب برگزار شد، گفت: امنیت و تامین امنیت از اساسی‌ترین نیازهای زندگی بشری است که همواره وجود داشته است. در سوی مقابل نیز برهم‌زنندگان نظم و امنیت قرار دارند که همواره در تلاش هستند آرامش جامعه را دچار خدشه و اخلال کنند، در این شرایط انسان‌های بزرگ و ایثارگری هستند که برای تامین آرامش و امنیت از آرامش و امنیت خود می‌گذرند که چنین افرادی در کم نیستند.


وی با بیان اینکه ماموران پلیس با جانفشانی در مقابل توطئه‌ها ایستادگی می‌کنند، اظهار کرد: مصداق این امر همین دو شهید اخیر در نیروی انتظامی و ده‌ها و صدها شهید دیگری است که در نیروی انتظامی تقدیم شده است. در روز نهم مرداد ماه دو نفر از نیروی انتظامی به شهادت رسیدند که یکی از تهران و دیگری از دزفول بود. 


خواستار برخورد صریح، جدی و قاطع با برخی از مجرمان شد و گفت: برخی از مجرمان اکنون کمتر احساس ترس می‌کنند و متاسفانه هزینه جرم برای برخی از مجرمان کاهش پیدا کرده و آنان به حدی رسیدند که بر روی ماموران ما سلاح می‌کشند، در حالی که نباید اینگونه باشد، از این رو از دستگاه قضا می‌خواهم که با این افراد برخوردی قاطع داشته باشد تا هزینه جرم برای این افراد افزایش پیدا کند. 

رحیمی ادامه داد: سارقین، اشرار و بدانند نیروی انتظامی در برخورد با مجرمان و ناامن کنندگان جامع تردید نخواهد داشت و با تمام توان و با حضور در میدان برای تامین امنیت و آرامش مردم تلاش خواهد کرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره نحوه شهادت شهید مختوم نژاد نیز گفت: این شهید یکی از اشرار را به مرجع قضایی منتقل کرده بود که این شرور در مسیر بازگشت و با یک قبضه چاقو اقدام به وارد کردن ضرباتی به شهید مختوم نژاد کردند. این شهید بزرگوار پس از مجروح شدن و در حالی که خونریزی شدیدی کرده بود دهها متر را با بدن چاقو خورده به دنبال مجرم رفته و او را رها نکرده بود و در حالی که دیگر جانی در بدن نداشت این مجرم متواری شد.

رحیمی با بیان این که شهید مختوم نژاد پس از انتقال به بیمارستان به درجه رفیع شهادت نائل شد، افزود: ماموران پلیس در عرض کمتر از ده ساعت این شهید بزرگوار را دستگیر کردند. امروز نیز کمترین خواسته ما از دستگاه قضا این است که این مجرم به دار مجازات آویخته شود تا دیگر مجرمان تصور نکنند که می توانند کمترین تعدی به مامور نظم و امنیت داشته باشند.

به گفته رحیمی، مختوم نژاد حافظ ده جزء از قرآن کریم بود.

رحیمی همچنین در حاشیه این مراسم با تاکید بر این که ماموران پلیس سربازان ولایت بوده و برای تامین آرامش مردم حتی به قیمت جان خود عقب نشینی نمی کنند گفت: شهادت عبدالجبار مختوم نژاد موید همین نکته است.

به گزارش ایسنا، عبدالجبار مختوم نژاد سرباز وظیفه نیروی انتظامی و متولد سال ۱۳۸۰ از شهر گنبد استان گلستان بود که روز شنبه دردرگیری با یک شرور به شهادت رسید و امروز نیز مراسم تشییع پیکرش برگزار شد.

انتهای پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا