سردار کمالی:فروش سربازی درسال ۹۵ صحت ندارد

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در واکنش به اخبار منتشر شده پیرامون تصویب فروش سربازی تاکید کرد که موضوعی به نام فروش سربازی صحت ندارد.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره برخی از خبرهای منتشر شده پیرامون تصویب فروش سربازی در مجلس، گفت: روز گذشته برخی از رسانه‌های گروهی به نقل از یکی از نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق مجلس اعلام کردند که فروش سربازی در سال ۹۵ به تصویب رسیده است که این موضوع صحت ندارد و ستاد کل نیروهای مسلح هیچ تصمیمی برای فروش سربازی نداشته و آن را مغایر با اجرای عدالت در جامعه می‌داند.

وی با بیان اینکه آنچه که در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده، کلیات اجرای طرح جریمه ریالی سربازی در سال ۹۵ است، گفت: براین اساس مقررات پرداخت جریمه مشمولان غایب که تا پایان سال ۹۴ بیش از هشت سال و تا پایان سال ۹۵ بیش از ۹ سال غیبت داشته باشند، مورد تصویب کمیسیون تلفیق و موافقت ستاد کل نیروهای مسلح قرار گرفته است.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید دوباره بر اینکه اخبار مبنی بر فروش سربازی و یا کاهش سنوات غیبت در طرح جریمه ریالی سربازی مورد تایید نیست، گفت: لذا به مشمولان وظیفه و خانواده‌های آنان تاکید می‌کنم که به شایعات توجه نکرده و براساس مقررات جاری، تکلیف خدمت سربازی خود را مشخص کرده تا دچار مشکل نشوند.

سردار کمالی با بیان اینکه با تصویب کلیات طرح پرداخت جریمه ریالی سنوات بهره‌مندی از این غیبت در سال ۹۵ به ۹ سال افزایش خواهد یافت، تاکید کرد: این همان موضوعی است که مورد تایید ستاد کل نیروهای مسلح نیز بود و باقی موارد شایعه بوده و با هماهنگی ستاد کل انجام نشده است.

وی افزود: درباره جزییات و نحوه اجرای طرح جریمه ریالی سربازی در سال ۹۵ تصمیم‌گیری خواهد شد. رقم‌های پرداختی در سال آینده نیز از مواردی است که پس از بررسی نهایی و اعلام خواهد شد.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از مشمولان سربازی خواست که هرچه زودتر نسبت به تعیین تکلیف وضعیت سربازی خود اقدام کرده و به امید شایعات و خبرهای کذبی که منتشر می‌شود، خود را دچار مشکل نکنند.

سردار کمالی در خاتمه با اشاره به مشمولانی که در سال جاری اقدام به ثبت درخواست خود کرده و پس از موافقت تا کنون نسبت به پرداخت جریمه ریالی خود اقدام نکرده اند، به ایسنا گفت: این افراد تا پایان امسال فرصت دارند تا جریمه ریالی خود را پرداخت کنند در غیراینصورت با توجه به اینکه در سال آینده سنوات غیبتشان افزوده می‌شود باید بر اساس نرخ جدید ، جریمه خود را پرداخت کنند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. با سلام واحترام
    ضمن قبولی عزاداری شما سروران گرامی ، پیامی در خصوص مشوملین دانشجو دارم که اگر به مسئولین حوضه نظام وظیفه انتقال دهید ممنون می شوم، از آنجا که زیارت سیدالشهدا در اربعین در زمان حال بزرگترین تجمع شیعه در حرم حضرت می باشد ودشمنان دین ونظام مقدس بسیار از آن واهمه دارند پس از چه رو نظام وظیفه کشور جمهوری اسلامی ایران که سردمدار این حرکت بزرگ است می خواهد با قوانین نابخردانه جلوی تعدادی عاشق وشیفته ارباب عالمین را گرفته واز طرفی با مبالغ هنگفت کیسه خود را پر کند واین درصورتی است که سال گذشته بسیاری از این نوکران آستان اباعبدالله (ع) بدون هیچ مجوز قانونی به زیارت ارباب مشرف شده وبا افتخار برگشتند؟! وحال سوال بنده این است با وجود اینکه فرمانده کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظل العالی) تاکید فراوان در حضور هر چه با شکوه تر در این مراسم شیعی دارند واین عزیزان که می خواهند مانع حضور جوانان شیفه شوند جزء دوستان ولایت هستند یا دشمن، واگر گوش به فرمان و محب ولایت هستندمنویات رهبر معظم در کجای این قانون گنجانده شده است ؟! واین در حالی است که سوابق هر فرد در سیستم ناجا موجود می باشد،وآیا این قانون ناشایست قابل قبول می باشد؟ وباید اضافه نمایم هر زائری که از سوی ارباب عالمین دعوت شده باشد هیچ قانونی نمی تواند مانع این شوق وصال ودیدار دلدارگردد. با سپاس از شما خوبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا