سرنخ مهم در پرونده قتل راننده پژو

اجتماع > اجتماعی – تحقیقات درخصوص ناپدید شدن راننده پژو، نشان داد که او در جاده قم به تهران به قتل رسیده است.

۷‌ماه پس از ناپدید شدن او، چوپانی در بیابان‌های جاده قم به اصفهان جسد او را پیدا کرد. ۱۲اردیبهشت سال گذشته مأموران پلیس در جریان ناپدیدشدن مردی ۳۰ساله به نام محمد قرار گرفتند. به گفته خانواده وی، مرد جوان راننده پژویی بود که در مسیر قم -تهران مسافرکشی می‌کرد. یکی از بستگان وی به مأموران گفت: آخرین بار با محمد تماس گرفتم تا بپرسم کی به خانه برمی‌گردد و او مدعی شد که در مسیر قم به تهران است و چند دقیقه بعد وقتی دوباره با او تماس گرفتم، دیگر جواب تلفن را نداد.

با شکایت خانواده محمد، تحقیقات برای پیدا کردن ردی از مرد گمشده آغاز شد اما خط موبایل او از دسترس خارج شده و ردی از وی به‌دست نیامد. با وجود این شماره پلاک خودروی مرد ناپدیدشده در اختیار تمام واحدهای گشتی قرار گرفت تا اینکه پس از گذشت ۲هفته، خودروی وی در خرم‌آباد پیدا شد. تمام شیشه‌های آن شکسته و آثار خون روی صندلی‌ها دیده می‌شد. این موضوع فرضیه جنایت را قوت می‌بخشید اما هنوز مشخص نبود که قاتل یا قاتلان جسد را کجا رها کرده‌اند.

۷‌ماه از ناپدید شدن راننده پژو گذشته بود تا اینکه چوپانی هنگام عبور از بیابان‌های جاده قم-اصفهان چشمش به جسد متعفن شده مردی افتاد و پلیس را خبر کرد. طولی نکشید که کارآگاهان به همراه قاضی جنایی خود را به محل کشف جسد رساندند. با توجه به اینکه ماه‌ها از مرگ قربانی می‌گذشت جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و چون قابل شناسایی نبود با انجام آزمایش دی‌ان‌ای مشخص شد که جسد متعلق به همان راننده پژوی ناپدید شده است.

آنطور که شواهد نشان می‌داد، مرد جوان در مسیر قم به تهران قربانی جنایتی خاموش شده و پس از آن قاتل یا قاتلان جسد را در بیابان‌های قم به اصفهان رها کرده‌اند. ۱۴‌ماه تحقیقات پلیس برای شناسایی قاتلان محمد بی‌نتیجه بود؛ تا اینکه چند روز پیش کارآگاهان پی بردند گوشی موبایل مقتول در تهران فعال شده است. همین کافی بود تا روز جمعه مرد جوانی که آن را در اختیار داشت دستگیر شود.

او که دزدی سابقه‌دار است ‌دیروز برای انجام تحقیق به شعبه ششم دادسرای جنایی تهران منتقل شد و در بازجویی‌ها گفت: درست است که من سابقه دزدی دارم اما هرگز دست به جنایت نزده‌ام. من گوشی را از شخصی خریدم و نمی‌دانستم که سرقتی بوده و صاحب آن به قتل رسیده است. وی ادامه داد: من سال گذشته در زندان بودم و قتل را قبول ندارم. به گزارش همشهری، قاضی محسن مدیر روستا دستور بازداشت مظنون در جنایت را صادر کرد و پرونده را به استان قم فرستاد.

منبع: همشهری انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا