سر سوزنی از دشمنی آمریکا با ما کم نشده

رئیس بسیج:

رئیس سازمان بسیج مستضعفین: انقلابی‌گری یعنی همه چیز را با فرمول‌های خشک دیپلماتیک نبینیم.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار غلامحسین غیب پرور در همایش فرماندهان بسیج کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که در تالار فردوسی دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به ایام دهه مبارکه فجر افزود: انقلاب اسلامی، متوجه کردن انسان به سمت توحید و خداباوری بود و کار و هنر امام(ره) این است که نوع بشر را با خدا آشتی داد.

وی ادامه داد: در قرن های گذشته اقدامات گسترده ای صورت گرفت تا این گونه القاء شود که دین توان حکومت و اداره جامعه را ندارد و تفکر لیبرالی بخوبی می‌تواند این کار را انجام دهد و برای همین دین باید به مسجد و کلیسا برود.

غیب‌پرور گفت: در زمان شاه مسئولان می‌گفتند مردم ما حتی یک لوله نمی‌توانند بسازند و این تبدیل به یک باور شده بود.

رئیس سازمان بسیج افزود: با وجود آنکه مردم ما مسلمان بودند ولی اسلام در جامعه اجرا نمی‌شد، از طرفی در عرصه سیاسی نیز شاهد حضور مستشاران امریکایی با تمام اختیارات در ایران بودیم به طوری که شاه برای عوض کردن رییس همین دانشگاه تهران اول از سفیر امریکا اجازه می‌گرفت.

غیب‌پرور با بیان اینکه انقلاب اسلامی دین مداری را ترویج کرد گفت: این سرمایه کمی نیست و دشمن این را متوجه شد و از همان روز اول بنای مخالفت گذاشت؛ بر این اساس یا تهدید کردند یا تطمیع و یا تحقیر.

وی تصریح کرد: وقتی از این راه ها به نتیجه نرسیدند، جنگ تحمیلی ۸ ساله را علیه انقلاب اسلامی به راه انداختند.

غیب‌پرور با یادآوری جنایت دشمن در طول آن ۸ سال گفت: آیا امروز ما حق داریم به امریکا لبخند بزنیم؟ اف و نفرین بر کسانی که این اقدامات امریکا را دیده اند و حال لبخند می‌زنند.

رئیس سازمان بسیج ادامه داد: امروز برخی ها یادشان رفته دشمن در آن ۸ سال با ما چه کرد. هنوز استخوان های بچه های ما را می‌آورند و پیکر برخی از رزمندگان هنوز هم پیدا نشده است.

غیب‌پرور با بیان اینکه دشمنی های امریکا با ایران به هیچ‌وجه کم نشده است، گفت: لازم نیست برخی احساساتی شوند که چرا رییس جمهور تازه به دوران رسیده آمریکا ما را به آن کشور راه نمی‌دهد و ویزا نمی‌دهد، کجای این جای تعجب دارد؟ کدام رییس جمهور امریکا با ایران خوب بوده است؟ اینها اصلا مهم نیست.

وی با تاکید بر اینکه آینده از آن انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: باید گوش‌هایمان را تیز و چشم‌هایمان را باز کنیم و خوب را از بد تشخیص دهیم و فریب دنیا را نخوریم.

رئیس سازمان بسیج گفت: کشور ما امروز نیازمند اتحاد و انسجام است که البته این اتحاد حول محور رهبری وجود دارد اما خیلی ها می‌خواهند به مملکت خدشه وارد کنند.

غیب‌پرور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اقتصاد ما مریض است گفت: چقدر رهبر انقلاب فریاد بزنند؟ چرا این موضوع درست نمی‌شود آن هم درحالیکه کشور ما مملو از منابع است و این معضلات هم حل شدنی است اما باید بدانیم که علاجی نیست مگر اینکه با روحیه بسیجی عمل کنیم.

وی ادامه داد: بسیجی یعنی کانون امیدبخشی به مردم و گره گشایی از کار ملت نه امنیتی و ژست نظامی گرفتن.

رئیس سازمان بسیج اضافه کرد: انقلابی‌گری یعنی همه چیز را با فرمول‌های خشک دیپلماتیک نبینیم و با انعطاف و روحیه انقلابی و بسیجی به کارها بپردازیم.

غیب‌پرور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت جمعی از آتش نشانان در حادثه ساختمان پلاسکو گفت: قضیه جانفشانی آتش نشانان حادثه تلخی بود اما خدا جلوه ای را نشان داد و ما روح ایثار و فداکاری را دیدیم و انسجام ملی اتفاق افتاد. 

وی گفت: امروز خط ایثار فرزندان ما از حلب و دمشق تا پلاسکو تهران ادامه دارد و این خط، خط دفاع از اسلام است.

رئیس سازمان بسیج با اشاره به درخواست تعداد زیادی از جوانان برای اعزام جهت دفاع از حرم گفت: معجزه پشت معجزه اتفاق افتاده است. طرف دعوا می‌کند که چرا من را اعزام نمی‌کنید؟ 

وی در پایان گفت: ما حق نداریم از ارزش های امام و رهبری و انقلاب کوتاه بیاییم چراکه دشمن به اندازه سر سوزنی از دشمنی اش با ما کم نکرده است.

نظام سیاسی آمریکا تاکنون رفتاری غیر از این با ما نداشته است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: نظام سیاسی آمریکا در سال های گذشته رفتاری غیر از دشمنی با ما نداشته است. 

سردار غلامحسین غیب پرور با اشاره به اظهارات و تصمیمات رئیس جمهور ایالت متحده درباره جمهوری اسلامی ایران، اتباع کشور ما و برخی کشورهای دیگر افزود: اگر رئیس جمهور آمریکا غیر از این عمل می کرد تعجب داشت.

وی افزود: اگرچه این اقدامات و موضع گیری ها خام است اما در همان رفتار و منش امریکایی ارزیابی می شود. 

سردار غیب پرور گفت: مردم ما مردمی آب دیده هستند و دشمنی زیاد دیده اند. از طرفی ما نیز راه دفاع از خودمان را بلدیم.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا