;
آخرین اخبار

سمیعی: به‌دنبال معافیت یزدانی و مرادمند نیستیم/ با توجه به قانون درخواست تعویق دادیم

[ad_1]

به گزارش ایرنا، فرشید سمیعی معاون حقوقی باشگاه استقلال در مورد آخرین وضعیت سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند دو بازیکن مشمول تیم فوتبال استقلال، اظهار داشت:‌ بازیکنان ملی‌پوش از یکسری ظرفیت‌های قانونی برخوردار هستند و از طرفی ملاک ملی‌پوش بودن، نظر وزارت ورزش و جوانان است. از فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش تاییدیه کتبی مبنی بر ملی‌پوش بودن دو بازیکن را گرفتیم و به اداره کل تربیت بدنی نیروهای مسلح ارائه کردیم که در آنجا هم تایید شد. نامه هم به نظام ظیفه ابلاغ شد. امروز کارهای اداری‌ این درخواست ما انجام می‌شود و به صورت قانونی تعویق خدمت صورت می‌گیرد.

وی در خصوص شایعاتی که مبنی بر اینکه این دو بازیکن نمی‌توانند دیگر به میدان بروند افزود: به گواه سابقه، استقلال یکی از منظم‌ترین باشگاه‌ها در زمینه خدمت سربازی بازیکنانش است. هیچ وقت در استقلال یک ماجرایی در خصوص کارت پایان خدمت جعلی و کسورات خدمتی مشکوک  سربازی نداشته‌ایم و همیشه سعی کردیم از قانون و ظرفیت‌های  قانونی استفاده کنیم. به ما تهمت زدند در صورتی که به دنبال معافیت نیستیم. در قانون در این باره لحاظ شده و ما هم می‌خواهیم استفاده کنیم. بر فرض اگر یک نفر استفاده نکرده ما مسئول نیستیم. قانون سرباز قهرمان را هم تصویب شده که ما در این خصوص وارد نشدیم، اما قانون در مورد تعویق وجود دارد.

معاون حقوقی باشگاه استقلال تاکید کرد: برای مثال نام محمدحسین مرادمند در شهریورماه به afc اعلام و برای او آیدی کارت هم صادر شد با این شرایط آیا ما نباید از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم؟ قانون می‌گوید بازیکنان تیم ملی می‌توانند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

وی تاکید کرد: سیاوش یزدانی هم بازیکن تیم ملی است و در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی بازی می‌کند. قانون هم می‌گوید که نظام وظیفه باید همکاری لازم را با بازیکنان ملی‌پوش داشته باشد و سربازی آنها را تا انتهای مسابقات به تعویق انداخته و ما هیچ درخواستی خلاف قانون نداشتیم.

سمیعی تاکید کرد: در گذشته‌ این کار غیرقانونی انجام شده و هنوز مشخص نیست که در سال‌های گذشته که کارت‌های جعلی دادند، مشکلات و ابهامات آن برطرف شد یا هنوز برطرف نشده است. این مطالبه‌گری‌ها را دوست داریم و سؤال ما این است که آیا نسبت به همه تیم‌ها این مطالبه‌گری وجود دارد؟ ‌ابهامی در خصوص برخی افراد دیگر نداریم؟ لیستی که آن زمان مهرعلی باران چشمه به عنوان کارت‌های جعلی اعلام کرد، رفع ابهام شد؟ هیچ انگی به دیگران نمی‌زنیم ولی باید در خصوص بازیکنان مشابه هم رفع شبهه شود. خوشحالیم که استقلال می تواند به قانون اشاره کند و ما مطالبه گری را دوست داریم اما آیا این مطالبه گری از همه بوده؟  آیا در مورد تیم‌های دیگر نبود که سال 90 و 93 چه شد که برخی دارند فوتبال بازی می‌کنند که نه خدمت رفته و نه به تیم نظامی رفتند. به فردی تهمت نمی زنیم و می گوییم بازیکنان مشابه هم رفع شبهه شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا معرفی دو بازیکن استقلال به نظام وظیفه منتفی شده است؟ گفت: بله، باید زودتر ‌کارها انجام می‌شد اما یک مقدار بررسی‌ها بیشتر شد که استقبال کردیم از هر گونه سخت‌گیری قانون استقبال می‌کنیم چون کار ما مطابق قانون است و از هیچ بررسی بیشتری هراس نداریم. طبق مدارکی که ارائه کردیم، هر دو بازیکن در سطح تیم ملی هستند و همه می‌دانند که من به چه قانونی اشاره می‌کنم. فدراسیون وزارت ورزش و اداره کل نیروهای مسلح تایید کردند و امروز تعویق خدمت صورت می‌گیرد.

معاون حقوقی باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که تعویق خدمت مرادمند و یزدانی تا چه زمانی اعتبار دارد؟ گفت: با توجه به برداشت ما از قانون مرادمند تا 30 سالگی می‌تواند سربازی‌اش را به تعویق بیندازد. در خصوص یزدانی هم اولین موضوع آن است که تا پایان مسابقات مقدماتی جام جهانی تعویق می‌افتد، در گام دوم باید ببینیم می‌تواند از ظرفیت سرباز قهرمان استفاده کند یا خیر؟

وی گفت: در مورد قانون سرباز قهرمان یکسری شبهات وجود داشت که نیروهای مسلح از باب کمک به فوتبال و تیم ملی این قوانین را پیشنهاد داده‌ است. مشخص است که نگاه قانون‌گذار ایجاد محدودیت نیست و مثبت است و نیروهای مسلح قصد کمک دارد. درخواست ما قانونی است، البته تصمیم‌گیرنده نیستیم و تصمیم‌گیرنده نهایی اداره نظام‌وظیفه است.

منبع:ایرنا

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا