سکان فرماندهی ناوگان شمال به ناخدا یکم باقری سپرده شد


به گزارش خبرنگار ایرنا در مراسمی با حضور دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، استاندار گیلان و همچنین مقامات نظامی و انتظامی استان و امام جمعه بندرانزلی، حکم فرماندهی ناوگان شمال امروز (چهارشنبه) به ناخدا باقری داده شد.
استاندار گیلان در این مراسم نیروی دریایی را نیرویی راهبردی دانست و اظهار کرد: نیروی دریایی زبانزد رعایت انضباط و نظم بوده و علاوه بر ایجاد وضعیت اقتصادی مطلوب در منطقه ، تلاش های خوبی توسط فرمانده ناوگان شمال در راستای افزایش تعامل و همکاری های همه جانبه درمدت زمان خدمت او صورت گرفته است.
محمدعلی نجفی افزود: امیر رضایی حداد در شورای تامین نیز بعنوان فردی منضبط و کوشا در انجام وظایف سازمانی بود.
وی با تبریک انتصاب ناخدا باقری به عنوان فرمانده جدید ناوگان شمال گفت: او نیز از فرماندهان کاردان و کاربلد نیروی دریایی ارتش است و برایش آرزوی موفقیت داریم .
به گزارش خبرنگار ایرنا دریادار دوم عرشه افشین رضایی حداد پس از فرماندهی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر، از آبان ماه سال ۹۲ سکان فرماندهی ناوگان شمال را از دریادار خرداد حکیمی تحویل گرفت و به مدت ۳۸ماه در ناوگان شمال خدمت کرد.
الحاق و عملیاتی شدن ناوشکن دماوند ، الحاق داک ۲هزارتنی گیلان ، الحاق گردان موشکی ولایت ۳، الحاق گردان پهباد ، شروع به کار ایستگاه های راداری دانشگاه حضرت امام (ره) و پاد حسن رود ، شروع بکار گردان جنگال ، اجرای سه مرحله رزمایش در منطقه ۲۰ درصد خزر، شروع به کار کارخانجات کشتی سازی هفتم آذر ، الحاق پایگاه دریایی امین آباد به ناوگان شمال ، ساخت شبیه ساز توپ ۷۶ میلی متری ، اعزام دو ناوگروه صلح و دوستی به کشورهای همسایه و میزبانی از دو ناوگروه خارجی کشورهای همسایه و همچنین سه هیات خارجی در ناوگان شمال بخشی از فعالیت های او در دوران ۳۸ ماه خدمت در ناوگان شمال بود.
ناخدا یکم احمدرضا باقری نیز پس از ریاست ستاد منطقه چهارم دریایی، به جانشینی فرماندهی ناوگان شمال منصوب شد و علاوه بر فرماندهی ناوگروه سی و یکم اعزامی نیروی دریایی به خلیج عدن در مردادماه سال ۹۳ به مدت چهار ماه، در سفر ناوگروه صلح و دوستی ایران به روسیه در مهرماه سال ۹۴ نیز فرماندهی این ناو گروه را برعهده داشت .
بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است و ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) در این شهر ساحلی مستقر است.
خبرنگار:رضا اکبری ** انتشاردهنده: کبیری
۷۴۷۱

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا