;

سیلاب مرگبار در گلستان و خراسان

اجتماع > اجتماعی – بارش باران‌های سیل‌آسا در شمال و شمال شرق کشور موجب جاری شدن سیلاب در برخی از این مناطق شد.

در گلستان، خراسان شمالی و جنوبی با وجود اینکه سیلاب خسارت سنگینی بر جا گذاشت اما تلخ‌ترین تأثیر آن، جان باختن ۴نفر و مفقود شدن پدری جوان و دختر خردسالش بود. بارش باران که از پنجشنبه در استان گلستان آغاز شده بود در عصر همان روز به اوج خود رسید. بارش باران در چند دقیقه موجب جاری شدن سیلاب در برخی مناطق شد.

شامگاه پنجشنبه در روستای افراخته علی‌آباد شدت بارش آنچنان بود که یک خودروی پراید که زن و شوهری همراه با کودک یکساله‌شان سوار بر آن بودند را با خود برد. این تنها حادثه مهم نبود چرا که در گنبد کاووس نیز وزش تندباد و بارش باران خانواده‌ای را عزادار کرد. در جریان این حادثه جوانی ۲۱‌ساله از اهالی روستای قره‌ماخر که برای محکم کردن سقف خانه به پشت بام رفته بود بر اثر شدت وزش باد سقوط کرد و جانش را از دست داد. در این شرایط بود که تیم‌های امداد و نجات راهی مناطق حادثه‌دیده شدند. علی‌آباد، کلاله، گنبدکاووس و آزادشهر مناطقی بودند که سیل بیشترین خسارت را به آنجا وارد کرده بود.

عملیات امداد و نجات در حالی ادامه داشت که هنوز هیچ‌کس از سرنوشت سرنشینان خودروی پراید خبر نداشت و معلوم نبود چه بر سر خانواده ۳نفره آمده است. معلوم نبود سیل که همراه با گل و لای بود این خودرو را کجا برده است. با وجود این جست‌وجوها در این‌باره ادامه یافت تا اینکه صبح دیروز امدادگران توانستند پراید مچاله شده را در مسیر رودخانه زرین‌گل کشف کنند اما هنوز ردی از سرنشینان آن به‌دست نیامده بود.

وضعیت پراید نشان می‌داد که امیدی به زنده ماندن ۳سرنشین آن نیست. ساعتی بعد معلوم شد که ارزیابی‌های امدادگران در این خصوص درست بوده، چرا که جسد مادر خانواده در کنار رودخانه کشف شد اما هیچ اثری از شوهر وی که از کارمندان شهرداری شهر خان ببین بود و دختر یکساله‌شان وجود نداشت. از سوی دیگر سیلاب در خراسان شمالی نیز جان یک نفر را گرفت. همچنین ظهر دیروز یک خودروی پراید با ۴سرنشین هنگام عبور از منطقه غلامان گرفتار سیلاب شده بود.

در این حادثه هرچند ۳نفر از سرنشینان پراید توانسته بودند جان خود را نجات دهند اما چهارمین نفر که زنی میانسال بود جان خود را از دست داد. در همین حال از درگز در خراسان رضوی نیز خبر می‌رسد که مردی ۷۰ساله در روستای تیرگان بر اثر سیل جان خود را از دست داد.

منبع: همشهری انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + نه =

دکمه بازگشت به بالا