شبکه بزرگ قاچاق تلفن همراه در کرمان متلاشی شد


به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دادگستری استان کرمان، دادخدا سالاری افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری (حفظ اله تعالی) مبنی بر ضربه به باندهای اصلی قاچاق کالا، مبارزه با کالای قاچاق در دستور کار این دادستانی قرار گرفته است.
وی بیان کرد: ماموران اداره کل اطلاعات استان کرمان پس از چند ماه کار اطلاعاتی و عملیاتی دقیق بر روی یکی از باندهای بزرگ و گسترده شبکه ورود و توزیع گوشی های قاچاق در داخل کشور که به صورت سازمان یافته این اقلام را از خارج از کشور وارد و سپس در داخل مملکت توزیع می کردند، موفق شدند اعضای اصلی و محوری این باند را در حال دپو و حمل کالاهای قاچاق دستگیر و محموله های قاچاق را قبل از پخش کشف و توقیف کنند.
وی درباره نحوه کار این باند گفت: این شبکه از طریق حواله های صادره از سوی صرافی های داخلی ارز را به خارج از کشور منتقل و از طریق ایادی خود در کشورهای حوزه خلیج همیشه فارس گوشی را خریداری و به وسیله شبکه قاچاق به کشور وارد و سپس توزیع می کرد.
دادستان کرمان افزود: تاکنون سه هزار دستگاه انواع تلفن همراه از متهمان کشف و توقیف و چهار نفر از اعضای اصلی و محوری باند دستگیر شده اند که در بازداشت به سر می برند.
وی تصریح کرد: با توجه به گستردگی فعالیت باند مذکور چندین حساب از نامبردگان با میلیاردها ریال موجودی کشف و توقیف شده است.
سالاری گفت: با تلاش و مجاهدت سربازان گمنام امام زمان (عج) و تمرکز صورت گرفته بر روی باندهای کلان قاچاق، این بستر و محیط برای مجرمان و مخلان اقتصادی نا امن و غیر مطمئن خواهد شد.
خبرنگار: حامد سالاری ** انتشار دهنده: رسول محمدحسنی
۷۴۲۰/۳۰۲۸

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا