شروط ستادکل درباره اجرای مرحله دوم جریمه ریالی سربازی

در گفت‌وگوی ایسنا با کمالی مطرح شد؛

شروط ستادکل درباره اجرای مرحله دوم جریمه ریالی سربازی

  تداوم اجرای طرح جریمه ریالی سربازی در سال آینده از موضوعاتی است که در ماه‌های پایانی سال مورد توجه بسیاری از مشمولان قرار گرفته و این پرسش مطرح می‌شود که آیا طرح جریمه ریالی در سال آتی نیز اجرا شده و اگر تصمیم بر اجرای آن است، شرایط به چه شکل خواهد بود. جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، در این باره توضیح داده است.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره سرانجام اجرای طرح جریمه ریالی سربازی در سال آینده اظهار کرد: اظهارات متفاوتی در این خصوص مطرح می‌شود اما آنچه که نظر ستاد کل نیروهای مسلح بوده و به عنوان پیشنهاد به هیات دولت نیز اعلام شده این است که در سال آینده شرایط و مبلغ این جریمه تغییر خواهد کرد.

وی در توضیح بیشتر پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح درباره طرح جریمه ریالی سربازی گفت: از نظر ما این است که اگر در سال آینده بنا بر اجرای این طرح باشد، اولا متقاضیان دارای ۹ سال غیبت و بیشتر از آن امکان بهره‌مندی از این طرح را خواهند داشت. به عبارتی دیگر تغییری در تعداد متقاضیان و افراد واجد شرایط ایجاد نشده و کسانی که در سال ۹۴ نتوانسته‌اند نسبت به پرداخت جریمه ریالی اقدام کنند، می‌توانند با ثبت‌نام از این طرح بهره‌مند شوند.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: شرط دیگر این است که مبلغ جریمه می‌بایست اضافه شده و حتی به دو برابر مبلغ فعلی برسد.

کمالی با تاکید بر اینکه نظر ستاد کل نیروهای مسلح بر این موضوع بوده و براساس هر طرحی به غیر از آنچه که گفته شد، بدون هماهنگی با ستاد کل است، اظهار کرد: بنابراین پیشنهاد ما این است که با توجه به اینکه در سال آینده نیز بنا نیست که در تعداد واجدین شرایط نسبت به امسال افزایشی اعمال شود، لذا بهتر است واجدین‌شرایط در مهلت مقرری که تا پایان دی‌ماه برای ثبت‌نام جریمه ریالی به آنان داده شده، درخواست خود را ثبت کرده و با مقررات سال ۹۴ نسبت به پرداخت جریمه ریالی خود اقدام کنند.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح همچنین با اشاره به تشدید برخورد با مشمولان غایب افزود: برابر ماده ۱۰ و ۶۳ قانون خدمت وظیفه عمومی روند تشدید مجازات مشمولان غایب در دستور کار قرار گرفته و با افرادی که نسبت به تعیین تکلیف وضعیت سربازی خود اقدام نکرده‌اند، مطابق قانون برخورد خواهد شد.

به گزارش ایسنا، اخیرا گمانه‌زنی‌هایی درباره کاهش سنوات غیبت برای بهره‌مندی از جریمه ریالی سربازی مطرح شده بود که با اظهارات سردار کمالی، مشخص می‌شود که این موارد مورد تایید کل ستاد کل نیروهای مسلح نیست.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. اگر کسى آخرین مدرک تحصیلیش رو نداشه باشه. ولى ازآموزش پرورش نامه داشه باشه قبول میکنن???

  2. سلام.من سال ۸۵ دانشکاه قبول شدم.تا چهار ترم ادامه دارم و مقطع کارشناسی قبول شده بودم ولی از ترم چهار به بعد ادامه ندادم درس رو و ناتمام گذاشتم.از کجا باید بفهمم چندسال غیبت دارم یا تا کی معافیت تحصیلی برای من از دانشگه رد شده است.لطفا راهنمایی کنید تا ببینم میتونم خخدمتم رو بخرم یا نه.ممنون از لطفتون.خدانگهدار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا