;
انتظامی

شناسایی و پلمب ۳۰۰ خانه پلاک قرمز/ کشف ۲ تن مواد مخدر در طرح ظفربه گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت صبح امروز در حاشیه پانزدهمین طرح ظفر پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ گفت: طرح ظفر با رویکرد مبارزه با عمده فروشان و قاچاقیان انجام می‌شود، تمام نقاط را بررسی می‌کنیم و رصد کامل به تمام مناطق پرخطر تهران داریم.

رحیمی گفت: بالغ بر ۳۰۰ پلاک قرمز در تهران شناسایی و پلمب شدند، این خانه‌ها ساعتی یا روزانه برای فروش مواد مخدر اجاره داده می‌شدند؛ از شهرداری و اداره ثبت استعلام گرفته ایم تا برخورد جدی تری با آنها شوند.

وی افزود: در این مرحله از طرح ظفر ۲ تن و ۱۲۶ کیلو مواد مخدر در تهران کشف شد و ۵ باند موادمخدر منهدم و ۹۶ قاچاقچی دستگیر شده اند.

به گفته سردار رحیمی در طرح ظفر این ماه هزار و ۷۳۵ معتاد متجاهر دستگیر شده است.

رئیس پلیس پایتخت گفت: ۲۳ نفر از اراذل و اوباش دستگیر و ۳۳ دستگاه خودرو توقیف شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۵ قبضه اسلحه هم از این فروشندگان مواد مخدر کشف شده است.

رحیمی گفت: ورود مواد مخدر مصنوعی در کشور زیاد شده است که موضوع بسیار نگران کننده ای است، دو باندی که در فضای مجازی اقدام به فروش مواد مخدر می‌کردند که دستگیر شدند.

وی گفت: بین ۶ تا ۸ هزار معتاد متجاهر داریم که جایی برای نگه داریم از آنها در تهران نداریم، حدود ۴ هزار معتاد داریم که به دلایلی مانند بیماری‌های واگیر و کهولت سن نمی‌توانیم آنها را پذیرش کنیم، باید برای این افراد راه چاره پیدا کنیم.

رئیس پلیس پایتخت بیان کرد: ۱۲ مرکز توزیع متادون در تهران داریم که روزانه صدها هزار معتاد به آنها مراجعه می‌کنند و مردم شوش و هرندی را آزار می‌دهند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − چهار =

دکمه بازگشت به بالا