;
آخرین اخبار

صدور آرای حبس برای سربازان فراری تا حدامکان صادر نمی‌شود


غلام الواری روز یکشنبه در بازدید از بند نظامی کانون اصلاح و تربیت گرگان اظهار داشت: بیشتر مددجویان این بند به اتهام در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برند و باید به یگان خدمتی بازگردند.

وی تصریح کرد: مددجویان بندنظامی که به دلیل اتهامات مختلف به صورت موقت از یگان خدمتی جدا شده، جمعی یگان خدمتی محسوب می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: از لحاظ قضایی هدف اعمال مجازات ترمیم خطاهای گذشته است اما باید به آثار سوء فردی و اجتماعی مجازات حبس توجه داشته باشیم.
رییس گلستان گفت: هرچند برخی اثرات سوء را نمی‌توان نادیده گرفت اما طبق قانون، قضات در جرائم مهم ناگزیر به صدور مجازات حبس هستند.

الواری ادامه داد: براساس قانون در صدور آرا از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده خواهیم کرد.

وی بیان داشت: در کنار خدمات و تسهیلات بسیار مناسب اداره زندان‌ها، فرماندهان نظامی باید همکاری لازم را برای رفاه حال مددجویان داشته باشند و در این بازدیدها فرماندهان در کنار مسئولان سازمان قضایی به صورت چهره به چهره با مددجویان دیدار کرده و از دلایل ارتکاب جرائم مطلع می‌شوند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گلستان گفت: اتخاذ تدابیر و تصمیمات قانونی قضایی و اداری در اصلاح مددجویان بسیار اثر گذار است.

الواری افزود: در این بین به سربازان فراری متاهل که بنا به مشکلات مالی از خدمت متواری شده و تصمیم بر ادامه خدمت دارند کمک شایان توجهی خواهد شد.

وی تاکید کرد: بهره‌مندی عادلانه مددجویان از امکانات رفاهی با همکاری فرماندهان نظامی میسر خواهد شد.

وی با اشاره به این که رویه تربیتی مددجویان کانون اصلاح و تربیت پس از دوران حبس باید ادامه داشته باشد، اضافه کرد: این وظیفه مهم پس از دوران حبس بر عهده فرماندهان و ارگان های نظارتی است.

وی ادامه داد: فرماندهان با استفاده از اهرم‌های نظارتی بطور مستمر از مشکلات کسانی که پیش از این مددجوی کانون بودند، اطلاع کسب نمایند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گلستان گفت: توجه به مسائل و مشکلات و همراهی با این سربازان پس از دوران محکومیت انگیزه خدمت را در آنان افزایش می‌دهد.

الواری اظهار داشت: با پذیرش اشخاصی که بنا به اتهامی دوران محکومیت خود را سپری نموده‌اند شان و منزلت افراد را حفظ نمائیم.
وی  در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که پرونده مددجویان تحت قرار بند نظامی به صورت الکترونیکی رسیدگی می‌شود، گفت: این نوع رسیدگی بدون حضور متهم در مرجع قضایی و با هدف افزایش سرعت کارها و ارتقاء امنیت قضایی و اداری انجام می‌شود.

الواری تصریح کرد: کم شدن زحمت مددجویان و استفاده بهینه از نیروی انسانی و مامورین بدرقه زندان از مزایای دادرسی الکترونیک است.

به گفته وی دادرسی الکترونیک اعتماد مردم و به خصوص متهمین را به دستگاه قضایی افزایش می‌دهد.

فرمانده انتظامی گلستان گفت: در رسیدگی به وضعیت مددجویان بند نظامی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
سرتیپ دوم ستاد محمدسعید فاضل‌دادگر در این بازدید اضافه کرد: در این زمینه آمادگی صد در صد خود را جهت هر گونه همکاری با سازمان قضایی اعلام می‌کنیم.

وی تاکید کرد: آرای سازمان قضایی نیروهای مسلح در راستای بازدارندگی مجازات‌ها منجر به کاهش جرائم در نیروهای مسلح شده است.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گلستان به همراه دادستان نظامی و فرماندهان نظامی و انتظامی از بند نظامی کانون اصلاح و تربیت گرگان بازدید کرد.

همچنین در این بازدید یک دستگاه یخچال و تلویزیون از سوی گلستان به مددجویان بند نظامی گرگان اهدا شد.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا