;

صنعت نوین دفاعی دستاوردهای بیشماری دارد

امیر سرتیپ حاتمی:

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: با همت ، تلاش و زحمات خالصانه سپاه و ارتش در سال های گذشته پایه صنعت نوین دفاعی گذاشته شد و امروز شاهد دستاوردهای بی شمار آن هستیم .

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، امیر سرتیپ امیر حاتمی در جشن تحلیف هفدمین دوره کارکنان جدید وزارت دفاع با اشاره به سالروز تاسیس ارتش و سپاه افزود: در حالی که در ابتدای انقلاب ، برخی ناآگاهان و آگاهان و معاند داخلی به بهانه های مختلف بر طبل انحلال ارتش می کوبیدند ، حضرت امام (ره) با تأکید بر اینکه ارتش ، ارتش امام زمان(عج) است ، فرمان حضور و رژه ارتش در خیابان های کشور را صادر فرمودند و شعار «ملت فدای ارتش و ارتش برای ملت» از یادگارهای آن روز است .
وی با بیان اینکه در همان بدو انقلاب حضرت امام(ره) فرمان تأسیس سپاه را نیز صادر فرمودند که باز بدخواهان شروع به ایجاد شبهه کردند ، اظهار داشت: اما حوادثی مانند غائله کردستان و به خصوص جنگ تحمیلی و فراز و نشیب های پس از آن، همه را متوجه چرایی نگاه راهبردی بنیانگذار کبیر انقلاب در تأسیس سپاه پاسداران کرد.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس و همزمان با دلاوری های ارتش و سپاه در عرصه میدانی ، وزارتخانه های سپاه و دفاع نیز پشتیبانی همه جانبه از نیروها را بر عهده داشتند ، تصریح کرد: با همت ، تلاش و زحمات خالصانه آن روز عزیزانمان در آن دو وزارتخانه ، پایه صنعت نوین دفاعی گذاشته شد که امروز شاهد دستاوردهای بی شمار آن هستیم .
وی در همین زمینه خطاب به افسران جدید وزارت دفاع تاکید کرد: شما وارد نهادی شده اید که به تعبیر فرمانده معظم کل قوا ، حساس ترین نقطه نظام و دارای چنین عقبه با شکوه و پُر افتخاری است بنابراین قدر این توفیق را بدانیم .
جانشین وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود از تقویت ایمان ، کاردانی ، روحیه حزب اللهی، شرافت و شجاعت به عنوان پنج ویژگی لازم برای افسران نظام اسلامی نام برد و گفت : با این ویژگی ها ، سرباز نظام اسلامی از دیگر سربازان متمایز شده و چنین اگر همه دنیا مقابل او بایستند ، حاضر است جان خود را برای خدا ، مردم و آرمان های مقدس کشورش فدا کند و ترسی به دل راه نمی دهند.
وی با بیان اینکه اگر افسران ما متخلق به این ویژگی ها شوند تکلیف خود را با خدا ، مردم و نفس خویش مشخص کرده اند، ابراز امیدواری کرد که همه نظامیان کشور این ویژگی ها را در بالاترین مرتبه کسب کنند .

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 8 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا