;
آخرین اخبار

طالبان رو در روی داعش

وی ادعا کرد که نیروهای وی از زمان کنترل شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار، پنجمین شهر بزرگ افغانستان، ۷۰ تا ۸۰ نفر از اعضای داعش را دستگیر کرده اند.

ولایت ننگرهار محل استقرار نیروهای داعش در افغانستان و پاکستان است.

با افزایش عملیات نیروهای تروریستی داعش در افغانستان بعد از خروج نیروهای خارجی، ژنرال مارک میلی رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده هفته گذشته در یک کنفرانس خبری مشترک با لوید آستین وزیر دفاع این کشور به شرح مواضع نظامی آمریکا در برابر طالبان پرداخت و این امکان را رد نکرد که ایالات متحده در مبارزه با گروه‌های تروریستی مثل داعش در افغانستان با طالبان همکاری کند.

وی تصریح کرد: ارتش آمریکا در سه هفته گذشته برای هماهنگی عملیات خروج ۱۲۴ هزار نفر از فرودگاه کابل با فرماندهان طالبان در خارج از محوطه فرودگاه در تماس بوده و این خود نوعی همکاری است.

وی همچنین وعده داده که به تلافی حملات داعش به فرودگاه کابل که در آن بیش از ۱۵۰ افغان و ۱۳ آمریکایی کشته شدند، حملات بیشتری را علیه این گروه انجام دهد.

شنبه گذشته در یک حمله پهپادی آمریکا دو فرمانده داعش کشته شدند. بایدن پس از این حمله خطاب به داعش گفت: کار ما با شما هنوز تمام نشده است.

به گزارش رادیو فرانسه، جنگ ۲۰ ساله افغانستان که طولانی‌ترین جنگ آمریکا در خارج از مرزها شناخته می‌شود، در مجموع ۲ هزار و ۳۱۳ میلیارد دلار هزینه و حدود ۲ هزار و ۵٠٠ کشته روی دست آمریکا گذاشت و خروج شتابزده و آشوب زده آمریکا از افغانستان به اعتبار و موقعیت بین‌المللی واشنگتن آسیبی بزرگ زد.​

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا