;
آخرین اخبار

طراحی 34‌ دستورالعمل خشونت‌آمیز توسط دشمنان برای استفاده در ناآرامی‌ها/ درگیری در 120 نقطه کشور در یکی از شب‌های آبان 98- اخبار پلیس – اخبار اجتماعی تسنیم

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسن کرمی صبح امروز در مراسم تجلیل از فرماندهان و پرسنل تحریم شده یگان ویژه توسط استکبار جهانی با بیان اینکه یگان ویژه در شرایط سخت وارد عمل می‌شود، اظهار کرد: این یگان از سال 1370 راه‌اندازی شد و 6 مأموریت کنترل ناآرامی‌ها، مقابله با حوادث تروریستی، رهایی گروگان، دفاع شهری، عملیات مردم‌یاری و پشتیبانی از فرمانده انتظامی استان‌ها برای ارتقاء انضباط اجتماعی را عهده‌‌دار است.

فرمانده یگان ویژه پلیس افزود: در برخی استان‌ها واحدهای یگان ویژه به اندازه یک تیپ است و در تهران پنج تیپ عملیاتی داریم که در شرایط خاص از استان‌ها نیز پشتیبانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای این 6 مأموریت باید ابراز و امکانات داشته باشیم، گفت: در تهران در مأموریت‌ها از سرباز استفاده نمی‌کنیم و در استان‌ها نیز حداکثر از 25 درصد سرباز استفاده می‌کنیم.

این مقام انتظامی با اشاره به تولید 95 درصد از تجهیزات این یگان داخل کشور، بیان کرد: نیروهای ما به طور روزمره و متناسب با تهدید آموزش می‌بینند.

کرمی تصریح کرد: در دهه 90 تحول بزرگی در یگان ویژه پلیس به وجود آمد و راهبرد بازدارنده را برای خود تعریف کردیم، تجهیزات ما تجهیزات نرم است، به طور مثال گفت‌وگو را در اولویت کارهای خود قرار دادیم، این راهبرد نرم امتحان خود را در فتنه 96 پس داد، در فتنه 98 تاکتیک دشمن عوض شد اما همکاران ما باز هم خوش درخشیدند، در این فتنه در یک شب همکاران ما در 120 نقطه درگیر بودند و آن فتنه نیز در 48 ساعت جمع شد.

فرمانده یگان ویژه پلیس خاطرنشان کرد: ما در دهه 90 به دنبال این بودیم که با رویکرد نرم، آرامش و گفت‌وگو ناآرامی‌ها را جمع کنیم که این به شدت دشمنان را عصبی کرد زیرا قصد داشتند خشونت را ترویج دهند.

وی ادامه داد: دشمنان 34 دستورالعمل خشونت‌آمیز‌ طراحی کردند که در ناآرامی‌ها از آن استفاده کنند.

کرمی متذکر شد: رویکرد مذکور یعنی گفت‌وگو و آرامش دو دستاورد برای ما داشت و دشمنان نتوانستند به هدف خود برسند، دشمنان در چند مرحله یگان ویژه پلیس را تحریم کردند، درست است این تحریم‌ها در کار ما تأثیری ندارد اما نباید در این‌ رابطه ساکت بنشینیم و باید مواضع دیپلماسی داشته باشیم.

فرمانده یگان ویژه پلیس یادآور شد: دستاورد دوم تحریم یگان ویژه، تقویت ما از نظر عِده و عُده بود و نسبت به سال 95، توان و تجهیزات ما دو برابر شده است.

وی با بیان اینکه ما رویکرد اجتماعی‌محور داریم، گفت: تا به حال کارنامه درخشانی داشتیم.

گفتنی است چندی پیش یگان ویژه پلیس و جمعی از فرماندهان این نیرو توسط آمریکا تحریم شدند.

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − نه =

دکمه بازگشت به بالا