;
آخرین اخبار

طرح «بازگشت به سنگر» فرصتی برای خدمت سربازان فراری


به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی جلوه گر صبح سه شنبه در نشست خبری اظهار کرد: قبل از اجرای سند تحول ما در نیروهای مسلح در موضوعاتی چون حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم پیشگام بودیم.

دادستان نظامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۴۸ مورد بازدید از یگان‌های نظامی صورت گرفته است، بیان‌کرد: از ابتدای امسال هم ۳۵ مورد بازدید از یگان‌های نظامی صورت گرفته که نقش تعیین کننده‌ای در پیگیری از جرم داشته است.

جلوه‌گر با تأکید بر اینکه برخی از جرایم به علت جعل به قانون صورت می‌گیرد، گفت: در راستای آگاه‌سازی ۷۸ دوره آگاه سازی برگزاری شد.

وی با بیان اینکه در سازمان قضائی نیروهای مسلح حبس با خدمت را در دستور کار قرار داده‌ایم، اظهارکرد: در این طرح مجرم صبح در محل کار به خدمت گرفته و بعد از ظهر نیز در همان جا اسکان دارد که در این رابطه شاهد افزایش ۸۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته هستیم.

دادستان نظامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه عموماً جرایم در نیروهای مسلح سختگیرانه‌تر و بیشتر از افراد عادی است، اظهارکرد: در بسیاری از جرایم نیز علاوه بر تحمل مجازات به صورت تبعی فرد از نیز دارد.

جلوه‌گر با اشاره به طرح بازگشت به سنگر از سال ۹۵ بیان‌کرد: در این طرح سربازان فراری که خود را معرفی کنند، کیفر نمی‌شوند بلکه از نهادهایی چون تعلیق تعقیب و … استفاده می‌کنند که تاکنون ۸۵ درصد اثربخشی مثبت داشته است.

وی ادامه‌داد: در این راستا به سربازان فراری اطمینان می‌دهیم در صورت بازگشت به خدمت از نهادهای ارفاقی استفاده خواهند کرد.


منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا