;
آخرین اخبار

طرح جدید وزارت علوم برای دو سال سربازی فارغ التحصیلان دکترابه گزارش خبرنگار حوزه علم و آموزش ایرنا، محمدعلی زلفی گل شامگاه چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه تربیت مدرس درسخنانی با تاکید براینکه، سرمایه اجتماعی نظام از طریق اساتید دانشگاهی افزایش می‌یابد، بهترین نوع سرمایه گذاری را توجه به دانشگاه ها و مراکز علمی دانست.

وی از برپایی ۱۵ اتاق فکر در وزارت علوم خبر داد و افزود: بر اساس این طرح وزیر علوم مجزی فکر و ایده های جدید دانشگاهی خواهد بود.

زلفی گل در ادامه، از رایزنی وزارت علوم با ستاد نیروهای مسلح برای استفاده بهینه تر از فارغ التحصیلان دکتری خبر داد.

وی با اشاره به اینکه، فارغ التحصیلان دکتری در کشور سالانه بین ۵ تا ۶ هزار نفر هستند، افزود: بر اساس این طرح و با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح این دسته از فارغ التحصیلان دو سال سربازی خود را همچون دوره پسادکتری طی می کنند.

وزیرعلوم اضافه کرد: این طرح در راستای رفع علمی نیازهای جامعه است و حقوقی که به سربازان دوره دکتری داده می شود یک دوم یا یک سوم پژوهشگران دوره‌های پسا دکتری است.

وی همچنین یکی از برنامه های خود را ضرورت طی کردن دوره آموزشی شیوه معلمی برای اعضاء هیات علمی دانشگاه ها قبل از پذیرش این سمت عنوان کرد.

زلفی گل در ادامه با اشاره به لایحه بودجه سال آینده در هیئت دولت، سرمایه گذاری هرچه بیشتر در حوزه علم و فناوری همچون سایرکشورهای دنیا را یکی از راه کارهای نجات کشور از مشکلات فعلی دانست.

در حال تکمیل است……

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا