;
آخرین اخبار

طرح پایش شیرخام در اردکان آغاز شد

[ad_1]

به گزارش روزیکشنبه ایرنا، دکتر طاهره عظیم پور هدف از اجرای این طرح را  شناسایی نقاط بحرانی ناشی از مصرف شیرخام و فرآورده‌های حاصل از آن ذکر کرد.

وی افزود: با ارتقای سلامت شیرخام و ارایه آموزش‌های لازم برای آگاهی واحد های مورد پایش و ارایه راهکارهای اصولی و فنی مخاطره مصرف شیرخام کاهش می‌یابد.

به گفته عظیم پور در گام نخست طرح ۳۲ نمونه اخذ می‌شود که ۲۰ مورد از گاوداری ها، ۱۰ نمونه از واحدها و مراکز جمع آوری شیر و بقیه  از کارخانه‌های لبنی است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه شیرخام سرشار از مواد مغذی مورد نیاز روزانه جامعه است حفظ سلامت بهداشتی آن اهمیت ویژه‌ای دارد به این منظور همه شرایط و ضوابط بهداشتی در زنجیره غذایی از تولید تا مصرف باید رعایت شود تا فرآورده سالم و با کیفیت بهداشتی به دست مصرف کننده برسد.

این مسئول گفت: شاخص‌های بهداشتی از جمله میزان بار میکروبی، انواع تقلب‌ شامل افزودنی‌های غیرمجاز از جمله جوش شیرین، نشاسته، هیپو کلریت ، فرمالئین ، آب ،آفلاتوکسین M ۱ و توتال مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

سرپرست شبکه دامپزشکی اردکان از شهروندان خواست شیر و سایر  فرآورده‌ های لبنی پاستوریزه را از مراکز فروش مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

*** آغاز کشت نهال در ۳۰۰ هکتار زمین های عقدا

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری یزد گفت: اجرای ٣۰۰ هکتار جنگلکاری در مسیر جاده عقدا به شهر اردکان با کمک مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو در زمین های منطقه آغاز شد.

محمدرضا آخوندی در خصوص آسیب پذیری منابع طبیعی از معادن استان ، گفت: اردکان منطقه صنعتی و معدنی است و از سال گذشته در بحث مسئولیت اجتماعی، صنایع بزرگ از جمله چادرملو در راستای توسعه فضای سبز و بازسازی مناطق آسیب پذیر از معدن، مشارکت خوبی با منابع طبیعی آغاز کرد.

 وی افزود: طرح یادشده مدت سه سال انجام می شود و ۶۰ هزار اصله نهال مثمر و غیرمثمر کشت می شود.

وی عنوان کرد: این طرح سال جاری مورد تأکید رییس سازمان جنگل ها و وزیر جهاد کشاورزی قرار گرفت و روز جهانی مقابله با بیابان زایی که ٢٧ خرداد ماه بود وزیر از مسئولان شرکت چادرملو و مدیرعامل آن قدردانی کرد.

آخوندی اعلام کرد: مسئولان صنایع اردکان عزم جدی دارند تا بتوانند فضای سبز درخور شأن و جایگاه مردم ایجاد کنند.

وی تصریح کرد:  در راستای پویش همگانی نهالکاری، مقرر شد که طبق برنامه هر ایرانی یک نهال، قسمتی از تعهد تهیه نهال از سوی بخش صنعت و معدن در استان انجام شود که این طرح هم تا پایان سال ۱۴۰۰ آغاز می شود.

وی ادامه داد: طوری که ما به توانیم با همکاری بخش صنعت و معدن به صورت رایگان، یک اصله نهال در اختیار هر فرد قرار دهیم.

وی گفت: غرس نهال از سوی شهروندان انجام می شود که گام مؤثری در راستای توسعه فضای سبز و اهمیت منابع طبیعی و فرهنگ منابع طبیعی در بین اقشار مختلف جامعه است.

مرکز شهرستان ۱۳۵هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

*** رفع مشکل مردم درگیر مسایل اداری نشود

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم نباید برای رفع مشکل خود در پیچ و خم اداری گرفتار شوند.

به گزارش روابط عمومی محمدصالح جوکار، وی در نشست بررسی مشکل مردم محله خرمشهر شهر یزد افزود:  رفع نیازها و مطالبه مردم بیشتر مربوط به اداره های دولتی است و بر توجه بیشتر به رفع مشکل آنها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه مدیران و کارمندان دولت در بخش‌های مختلف باید در رفع مشکل مردمی توجه کنند، ادامه داد: آنها در انجام وظیفه باید جسارت و تدبیر داشته باشند وگرنه به صرف انجام کار روزمره که نمی‌توان گره‌گشایی ایجاد کرد. 

این نماینده یزد در مجلس یازدهم گفت: در دوره کنونی انتظار این هست که کارمندان و مدیران شهرستان یزد، جهادی و دلسوزانه به مردم خدمت کنند.

جوکار بیان کرد: خدمت به مردم و رفع مسایل و مشکل عموم شهروندان یک موضوع اساسی است و همه باید  بیش از گذشته برای اعتمادآفرینی و امیدبخشی به مردم وظایف خود را در کشور انجام دهیم.

از جمعیت یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفری استان حدود ۷۰ درصد در شهرستان یزد زندگی می‌کنند.

*** دستگاه های اجرایی  در حفظ بافت تاریخی یزد همکاری داشته باشند

سرپرست منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد با تأکید بر همکاری دستگاه‌ها در حفظ بافت تاریخی مرکز استان گفت: با انسجام و هم‌افزایی شهرداری منطقه تاریخی و میراث فرهنگی در صدور مجوزهای مرمت و بازسازی، حفظ این بافت ارزشمند بیش از گذشته مورد توجه است.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شهرداری یادشده  ،علیرضا نقوی در نشستی با معاون میراث فرهنگی استان ،مدیر پایگاه پژوهشی و رییس میراث فرهنگی ، فرآیند کاری مراجعه مردم برای صدور مجوزها را یادآور شد.

وی افزود: ضروری است برای صدور مجوزهای بازسازی مردم ابتدا به شهرداری مراجعه تا پس از طی فرایند سامانه‌های شهری، برای تکمیل پرونده به میراث فرهنگی مراجعه کنند و اخذ مجوزها با تأیید میراث به اتمام برسد.

وی اظهار کرد: در نظارت‌های مشترک لازم است تا جلسه های فی‌مابین پلیس ساختمان و یگان حفاظت میراث فرهنگی انجام شود تا کارشناسان با قوانین میراث آشنایی کامل داشته باشند.

در این نشست با درخواست سرپرست منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد مبنی بر عضویت نماینده شهرداری در کمیته فنی میراث فرهنگی، مقرر شد تا نماینده شهرداری منطقه بافت تاریخی به میراث فرهنگی استان معرفی شود.

*** افزون بر ۱۱ هزارکیلومتر شبکه گذاری در یزد 

مدیرعامل شرکت گاز یزد از اجرای ۱۱ هزار و ۳۷۶ کیلومتر شبکه گازرسانی در زمین های سخت و بیابانی استان خبر داد و گفت: از این مقدار ۹ هزار و ۵۹۲ کیلومتربه صورت پلی اتیلن و بقیه شبکه فولادی اجراست.

علی اکبر میدانشاهی ادامه داد:  با این میزان شبکه گذاری ۲۱ شهر، ۶۶۲ روستا، هشت هزار و ۵۳۰ واحد صنعتی، سه هزار و ۳۴۵ کوره و ۳۰۸ گلخانه به شبکه گاز طبیعی متصل شد.

به گفته  وی با توجه به اتمام گازرسانی در بخش شهری استان یزد، بخشی از شبکه گذاری انجام شده سالیان اخیر مربوط به  روستاها و بخش صنعت است.

وی افزود: مناطق باقی مانده و در دست اقدام در مسیرهای سخت واقع است و مناطق روستایی نیز به دلیل بافت روستایی و کوچه های کم عرض کار شبکه گذاری را با دشواری های زیادی روبرو کرد که این موارد صرف هزینه و زمان زیادی می شود.

وی افزود: با در نظرگرفتن وسعت استان و تراکم مناطق شهری و روستایی، گازرسانی به نقاط مختلف استان نیازمند اجرای شبکه های پراکنده و طولانی است، علی رغم این موارد در سال جاری ۴۸۸ کیلومتر شبکه گذاری صورت گرفت.

 میدانشاهی ادامه داد: علاوه بر این با توجه به طراحی شبکه و پش بینی های انجام شده، امکان گازرسانی به سایر متقاضیان و نصب انشعاب برای آنها در آینده کاملا مهیاست.

*** دفتر خبرگزاری دانش آموزی پانا در بهاباد افتتاح شد

 دفتر خبرگزاری دانش آموزی پانا در بهاباد روزیکشنبه در مراسمی با حضور منصور کریمی رییس سازمان دانش آموزی استان یزد، مدیر و معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش در کانون فرهنگی تربیتی شهید بهشتی این شهرستان افتتاح شد .

به گزارش ایرنا، کریمی از پانا به عنوان رسانه دانش آموزی یاد کرد و گفت: این نهاد علاوه بر انعکاس اخبار حوزه آموزش و پرورش، اخبار دیگر حوزه ها را هم منعکس می کند.

وی بیان کرد: نقش خبرنگاران در توسعه ارتباطات و کاربرد رسانه های گروهی و ارتقای سطح آگاهی و دانش جامعه انکار ناپذیر است و تلاش آنها می تواند زمینه ساز توسعه همه جانبه باشد.

کریمی اضافه کرد: کسب مهارت و مهارت آموزی در دستور کار بخش های مختلف سازمان دانش آموزی اعم از تشکیلات پیشتازان، پانا و مجلس دانش آموزی قرار دارد  تا منجر به کسب اعتماد به نفس، توانمندی و هم افزایی شود.

این فعال رسانه ای عنوان کرد: پانا یک نهاد دانش آموزی است که همگام با رسانه های دیگر فعالیت می کند، باید به سمتی پیش برود که در عرصه اطلاع رسانی آموزش و پرورش پیشتاز باشد.

به گفته کریمی هر مدرسه باید یک خبرنگار داشته و آموزش خبرنگاری در اولویت کارها باشد.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

*** ۴۶ سرباز نمونه نیروهای مسلح در استان یزد تجلیل شدند

۴۶ سرباز نمونه نیروهای مسلح استان یزد روز یکشنبه در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان در سالن غدیر تجلیل شدند. 

به گزارش ایرنا، این مراسم در جریان برگزاری چهاردهمین جشنواره حضرت علی‌اکبر (ع) به میزبانی سپاه الغدیر یزد با همکاری نیروهای مسلح به نحو مناسبی با اجرای چند برنامه فرهنگی و هنری برگزار شد.

در این برنامه سربازان منتخب در زمینه فرهنگی، مذهبی و خدمت رسانی فعالیت‌های ارزشمندی داشتند به عنوان افراد نمونه انتخاب شدند و با لوح و هدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گفته جانشین سپاه الغدیر یزد ،سربازی در نظام اسلامی یک فرصت برای خدمت به مردم،کشور و ارتقای علمی، فرهنگی و مهارتی جوانان است که با همکاری سایر سازمان‌ها پیگیری می‌شود.

سرتیپ حسین زارع کمالی در این مراسم با قدردانی از تمامی دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان ادامه داد: باید سربازان از فرصت خدمت برای فراگیری علوم و فنون مورد نیاز برای خدمت استفاده کنند.

وی اظهار کرد: برگزاری این مراسم در جریان جشنواره علی‌اکبر (ع) نقش مهمی در معرفی سربازان فعال و انقلابی و ایجاد انگیزه برای موفقیت در امور مختلف و آماده شدن به زندگی دارد.

تجلیل، تکریم و ارایه الگوهای موفق و برتر به سربازان، فرهنگ‌سازی با تاکید بر ارزش‌ها و آموزه‌های اسلامی، انقلابی و ملی، ارتقای روحیه و انگیزه خدمت سربازان، تقویت نگرش مثبت و ارتقای رفتاری فرماندهان، مسئولان و کارکنان نسبت به سربازان برخی اهداف برگزاری این جشنواره است. 

منبع:ایرنا

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا