;

طول خدمت سربازان ناجا کم شود

عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران پیشنهاد داد

طول خدمت سربازان ناجا کم شود

» سرویس: اجتماعی – جامعه، شهری

عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران پیشنهاد داد که طول مدت خدمت سربازان ناجا کمتر از دیگر سربازان شود.

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اقبال شاکری در نشست هم‌اندیشی و تعامل پلیس راهور تهران بزرگ با برخی از اعضای شورای شهر با بیان اینکه اعتماد ویژگی بزرگی است که مردم به نیروی انتظامی و به خصوص پلیس راهور دارند، اظهارکرد:‌ باید نیروی انتظامی تامین مالی شود و من اعلام می‌کنم که ما آمادگی حمایت از پلیس راهور را در شورای شهر تهران داریم.

وی با بیان اینکه بودجه مالی پلیس راهور تهران براساس آنچه که دیده است مبلغ زیادی نیست، تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم که طول مدت خدمت سربازان نیروهای پلیس راهور و ناجا کمتر از بقیه باشد یا به آنها سختی کار دهند، چراکه برای حضور قدرتمندانه پلیس باید آنان با علاقه کار کنند.

عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران با تاکید براینکه از ماموری که شل و ول راه می‌رود نمی‌شود ترسید، اظهار کرد: باید ماموران ناجا محکم و با اقتدار باشند تا مردم از آنها حساب ببرند.

ربان‌ها را به لباس ماموران راهور وصل نکنید

شاکری با اشاره به ربان‌هایی که تحت عناونین مختلف بر روی لباس ماموران پلیس راهور نصب می‌شود، اظهار کرد: خواهش می‌کنم این ربان‌ها را روی لباس ماموران راهور نصب نکنید. این کارها عظمت پلیس را کم می‌کند.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد پلیس راهور از اهرم دادگاه کمتر استفاده می‌کند، تصریح کرد: برخی از جرایم رانندگی را علاوه بر جریمه باید به دادگاه فرستاد، چراکه از نظر من این موضوع بازدارندگی بیشتری دارد و همین که راننده متخلف فکر کند که فلان تخلف را انجام دهد باید به دادگاه برود، این خودش یک قدرت بازدارندگی است.

عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران افزود: برخی از تخلفات حتی بر رفتار فرهنگی تاثیر می‌گذارند. به نظر من اگر ساختمان کوروش در بزرگراه ستاری افتتاح شد باید پلیس می‌آمد به طرح ترافیکی آن نظارت می‌کرد.

بزرگراه‌های امروز مصوبه ۴۰ سال پیش است

شاکری با بیان اینکه بزرگراه‌هایی که امروز ساخته می‌شود، مصوبه ۴۰ سال پیش است، گفت: ما فقط این مصوبات را دیر اجرا کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه بخشی از مطالبات مترو و اتوبوسرانی را دولت باید تامین کند، اظهار کرد: پلیس راهور نباید اجازه دهد که برخی پارکینگ‌فروشی کنند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین ناصحی رییس کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای شهر پایتخت نیز با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در هر اقدامی افزود: باید فرهنگ را به مباحث ترافیکی وارد کنیم و هرکاری بدون فرهنگ ابتر است.

ناصحی ادامه داد: برای ما که ادعای رهبری جهان اسلام را داریم چنین وضعیت ترافیکی خوب نیست و ما باید در تمام شاخه‌ها از جمله وضعیت ترافیک الگو باشیم.

وی با اشاره به بحث معاینه فنی اظهار کرد: ما این موضوع را در دوران ریاست مسجدجامعی در شورای شهر پیگیری کردیم و انشاءالله در آینده نیز آن را پیگیری خواهیم کرد تا دغدغه‌ها و مشکلات مربوط به این حوزه نیز مرتفع شود.

رییس کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای شهر پایتخت در پایان خطاب به رییس پلیس راهور تهران گفت: شما تهران را با این حجم خودرو خوب مدیریت کردید چراکه تهران شهر پیچیده‌ای به لحاظ راه‌ها و… است و با این تعداد ماشین نمی‌توان بحث ترافیک را به طور کامل حل کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. اکثر یگان های نیروی انتظامی عملیاتی هستند مثل یگان ویژه، راهور و … . کار زیادتر و سختری هم دارند پس حداقل با کسری دادن به این یگان ها باید تبعیض کمتر شود. لطفا پیگیری نمایید. با تشکر

  2. واقعا باید به راهور کسری خدمت بدن سربازای راهور بخاطر پستای طولانی مدت و سر پا وایسادن همشدن مثل نی قلیون لاغر شدن

  3. به نظر من چون نیرو انتظامی و راهور جلو چشم انظار عمومی هستن بهتر بجای بعضی چیزا الکی اتلاف وقت و فرسایش آنها به اجبار اونها رو به باشگاه ببرن تا هیکلی ورزیده داشته باشن تا مردم با دیدنشون لذت کنن و ازشون حساب ببرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

دکمه بازگشت به بالا