;
انتظامی

عدم بکارگیری سربازان در عملیات های یگان ویژه در تهران

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور صبح امروز در مراسم تجلیل از فرماندهان و کارکنان تحریم و تهدید شده از سوی استکبار جهانی گفت: یگان‌های ویژه یک نیروی واکنش سریع در بحث امنیت داخلی است که شش مأموریت دارد؛ کنترل نا آرامی‌های اجتماعی، ضد تروریستی، رهایی گروگان، دفاع شهری، عملیات مردم یاری و پشتیبانی از فرمانده انتظامی استان‌ها ۶ مأموریت یگان ویژه است.

وی افزود: آمایش سرزمینی بسیار خوبی داریم و یگان‌های ویژه در تمامی استان‌ها واحدهایی مناسب با جمعیت و تهدیدهای احتمالی داریم. البته در تهران ۵ تیپ عملیاتی داریم.

کرمی بیان کرد: ضد اغتشاش و ضد شورش را از واژگان خود حذف کرده ایم و واژه ناآرامی‌های اجتماعی را جایگزین کرده ایم.

فرمانده یگان‌های ویژه گفت: در تهران در عملیات‌ها از سرباز استفاده نمی‌کنیم و همگی کادر هستند، در استان‌ها حدود ۲۵ درصد از سربازان در عملیات‌ها استفاده می‌کنند.

وی گفت: ۹۵ درصد از تجهیزات پلیس یگان‌های ویژه در داخل کشور تولید می‌شود. البته بحث سلاح فرق می‌کند و ربطی به این موضوع ندارد.

کرمی بیان کرد: آموزش‌های ما سیال هستند و ثابت نیستند، متناسب با محیط و شرایط آموزش‌های لازم به مأموران داده می‌شود.

فرمانده یگان‌های ویژه افزود: در دهه ۹۰ راهبرد ما به بازدارنده بودن و برخورد نرم تغییر پیدا کرد و در عملیات‌ها از تجهیزات سخت استفاده نمی‌کنیم و در حادثه ۹۶ این موضوع به کار آمد و با گفتمان و سلاح‌های غیر کشنده توانستیم صحنه‌ها را جمع کنیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ کار ما سخت‌تر بود، تاکتیک دشمن عوض شده بود اما همکاران ما در تهران، شیراز، اصفهان و دیگر استان‌ها خوش درخشیدند.

کرمی خاطرنشان کرد: رویکرد نرم ما دشمن، منافقین و سلطنت طلبان را به شدت عصبانی کرد چرا که رویکرد آنها تخریب بود و ۳۴ دستورالعمل خشونت برای درگیری‌های داخلی ایران آماده کرده بودند.

فرمانده یگان‌های ویژه گفت: چندین بار ما را تحریم کردند و اسامی افسران را در شبکه‌های اجتماعی پخش کردند و در نهایت خزانه داری آمریکا هم یگان ویژه و هم نوپو که واحد ضدتروریسم هستند را تحریم کردند.

وی تاکید کرد: ما از این تحریم خوشحال شدیم اما نهادهای حقوقی، مجلس و وزارت خارجه نباید سکوت کنند و باید جوابیه صادر کنند. متأسفانه تا کنون عکس العمل خوبی از مسئولان نداشته ایم.

کرمی در پایان گفت: توان و تجهیزات ما نسبت به سال ۹۵ دو برابر شده است و اعتقادمان مدارا کردن با مردم است‌.

[ad_2]

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا