فتاح: اجازه نمی‌دهیم شأن کمیته امداد مخدوش شود

به گزارش ایسنا، مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد در همایش آموزشی و توان افزایی مدیران نظارت و رسیدگی به شکایات سراسر کشور  با بیان اینکه علت سختگیری ما در مورد برخی از تخلفات به این دلیل است که  اجازه نمی دهیم شأن کمیته امداد مخدوش شود، گفت: برخورد نادرست همکاران و مددکاران با مددجویان تخلف محسوب می شود و در صورت مشاهده حتماً برخورد خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه همه ما باید نسبت به نظارت، بازرسی  و حراست از کمیته امداد حساس باشیم، افزود: با توجه به مردمی بودن این نهاد، مردم هم انتظارشان از ما همین است و به همین دلیل باید در برابر تخلفات برخورد قاطع داشته باشیم. 


فتاح با تاکید بر بررسی و صحت سنجی آمارهای ارائه شده در زمینه درآمدهای عمومی کمیته امداد، گفت: با توجه به اینکه ۲۵ درصد از منابع کمیته امداد از طریق مشارکت های مردمی در طرح هایی از جمله زکات فطریه ، صدقات ، کمک های مردمی در جشن های مختلف، طرح اکرام ایتام و محسنین تأمین می شود، نظارت بر آمار عملکرد حوزه های اجرایی و بررسی صحت آماری، امری ضروری است.


وی  با بیان اینکه مدیران حوزه نظارت و بازرسی، بازوی اجرایی مدیران کل در استان ها هستند، بر لزوم اتفاق نظر و همکاری نزدیک میان آنان تاکید کرد و افزود:کاهش تخلفات اداری در کمیته امداد از نقاط مثبت عملکرد حوزه نظارت و بازرسی است که  بر این اساس نیاز است مدت رسیدگی به تخلفات با کم ترین زمان ممکن انجام شود و امور نیمه تمام در سال جاری در اولویت قرار گیرد.


وی با تاکید بر لزوم بازرسی و نظارت ناظر بر مدیران، مسئولان و افراد، افزود: اگر مسئله نظارت و بازرسی در کشور رعایت شود ، امور جاری مردم نیز بهبود می یابد، بر همین اساس در کمیته امداد مسئله نظارت را رها نمی کنیم و قطعاً جای افراد متخلف در کمیته امداد نیست. امور نظارت و بازرسی و حراست، برای پیشگیری از تخلفات و روند گزارش های صحیح و دقیق برای اخذ تصمیمات لازم ضروری است.


به گزارش سایت خبری کمیته امداد،فتاح با تاکید بر استمرار بازدیدهای مددجویی برای رسیدگی بیشتر به مددجویان مناطق محروم و دوردست، تصریح کرد: روابط مدیران و حوزه های ستادی با مددجو یک اصل است .مدیران کمیته امداد باید بازدیدهای مددجویی را در اولویت کار خود قرار دهند تا نسبت به وضعیت مددجویان در  این مناطق اطلاعات کافی داشته باشند و برای حل مشکلات این افراد به فوریت اقدام کنند.


رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه رفتارهای فردی و مدیریتی مسئولان کمیته امداد باید مطابق با الگوهای اسلامی باشد، پدیده محافظه کاری و کتمان مسائل مهم را غیر قابل قبول  و بر لزوم ساده زیستی، شفافیت و صداقت در رفتارهای فردی  تاکید کرد و افزود: بازخورد نظرات دیگران نسبت به کمیته امداد در ارائه گزارش ها مهم و ضروری است.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا