;
آخرین اخبار

فراخوان مشمولان متولد سال ۱۳۸۲ برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی

به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛  سرهنگ” فتح اله ندرلو ” اظهار داشت: کلیه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۲ می بایست مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی وضعیت خدمتی خود را در سال جدید تعیین تکلیف کنند.

وی افزود: افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل کرده و یا فارغ التحصیل شده اند،ازتاریخ ورود به سن مشمولیت (۱۸ سال تمام) ، ۶ ماه مهلت دارندتاوضعیت خدمتی خودرا مشخص کنند.

  استان زنجان خاطر نشان کرد : مشمولانی که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تحصیلی تعیین شده،مشغول به تحصیل هستند در صورت ترک تحصیل،انصراف،اخراج و یا فراغت از تحصیل،حداکثر به مدت یکسال مهلت معرفی دارند.

سرهنگ ندرلو افزود : متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد،به هر دلیل شرایط ادامه خدمت را ندارند،از تاریخ انصراف از تعهد ،حداکثر به مدت ۶ ماه مهلت دارند تا با مراجعه به دفاتر(پلیس+۱۰) برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام کنند.

معاون وظیفه عمومی  فرماندهی انتظامی استان زنجان خاطر نشان کرد: مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی و یا کفالت،پس از انقضاء مدت اعتبار آن ، می بایست ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به وضعیت خدمتی خود به دفاتر مذکور مراجعه کنند.

وی افزود: مشمولانی که در مهلت تعیین شده وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند وارد غیبت شده و برابر ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی،با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم استخدام،عدم امکان دریافت وام ،عدم دریافت مستمری از سازمان های دولتی و وابسته و نهادهای قانونی،عدم صدور پروانه کسب و … مواجه خواهند شد.

سرهنگ ندرلو  عنوان داشت: بر اساس ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی،مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا ۳ ماه باشد،۹۰ روزاضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح بیشتراز ۳ ماه باشدتا۱۸۰ روزاضافه خدمت خواهند داشت.

وی تاکید کرد: مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یکسال باشد،علاوه بر ۶ ماه اضافه خدمت، فراری محسوب شده و به مراجع صالح قضائی معرفی خواهند شد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: مشمولان و مردم می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، اطلاعات مربوطه کسب کنند.  

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 15 =

دکمه بازگشت به بالا