;
آخرین اخبار

فرمانداران نظارت کافی را برای برگزاری نشست‌های انتخاباتی داشته باشند

[ad_1]

وی ادامه داد: فعالیت تبلیغاتی برای انتخابات ریاست جمهوری از هفتم خرداد ماه جاری و رقابت‌های تبلیغی شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی  نیز ۲ هفته پیش از رای‌گیری خواهد بود و برگزاری هرگونه تجمع‌ انتخاباتی در مکان‌ بسته برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ممنوع است و باید برنامه‌های انتخاباتی در محیط های سرباز طراحی و اجرا شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: در جریان انتخابات پیش رو، برای جلوگیری از شیوع موج بعدی کرونا در این استان، نیروی انتظامی باید در کنار فرمانداران شهرستان‌ها برنامه‌ریزی مناسبی را برای چهار روز تعطیلی هفته آتی داشته باشند.

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش افزود: ۵۹ معبر برای جلوگیری از ورود خودروهای غیر بومی به استان مرکزی همانند سال گذشته و عید فطر در تعطیلات هفته آتی در مسیر های برون شهری کنترل جدی دارد و جاده‌های فرعی نیز مسدود می‌شوند.

وی اظهار داشت: مبتلایان و مراجعان سرپایی کووید ۱۹ به مراکز درمانی استان مرکزی در هفته چهارم اردیبهشت ماه نسبت به ۲ هفته گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است و موارد فوت و بستری این بیماران نیز در این مدت به یک سوم کمتر گزارش شده است.

استاندار مرکزی افزود: کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، موارد فوت و بستری این بیماران در مراکز درمانی استان مرکزی با همکاری مردم و دستگاه‌های استان محقق شده و این مهم نشان از عبور از پیک چهارم بیماری کووید ۱۹ در استان است.

آقازاده خاطرنشان کرد: استان‌های جنوبی کشور از نظر شیوع ویروس کرونا وضعیت مناسبی ندارند و احتمال هجوم دوباره کووید ۱۹ با سویه هندی در این استان وجود دارد و درصورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ممکن است دوباره شرایط دشوار بر استان حاکم شود.

وی، با یادآوری آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال در استان مرکزی گفت: این استان از نظر واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال از شرایط مناسبی برخوردار است  و پیش‌بینی می‌شود از پایان خرداد ماه واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال در استان آغاز شود.

استاندار مرکزی افزود: پیشنهاد واکسیناسیون عوامل انتخابات، نیروی انتظامی و اعضای صندوق ارایه شده و امید می‌رود که تا پیش از برگزاری انتخابات واکسیناسیون این افراد انجام شود.

وی ادامه داد: یک‌هزار و ۱۸۴ صندوق رای در استان مرکزی پیش‌بینی شده و برای جلوگیری از ازدحام جمعیت ۱۱۰ صندوق به تعداد صندوق‌های رای افزوده شده‌ است.

لینک منبع

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا