;
آخرین اخبار

فرمانده سپاه فجر فارس: غیرت سربازان در دفاع از میهن، الگو است


روابط عمومی سپاه فجر، پنجشنبه در مطلب ارسالی از قول سردار یداله بوعلی افزود:جایگاه یک جایگاه والا و مقدس است. سرباز از جان خویش برای دفاع از کشور می گذرد و این غیرت و شرف جوان سرباز الگویی برای تمام نسل هاست.

فرمانده سپاه فجر که در آئین تجلیل از برگزیدگان حضرت علی اکبر (علیه السلام)،جوان سرباز سپاه فجر استان سخن‌می گفت با تأکید بر اهمیت موضوع حفظ شأن و پاسداشت جایگاه والای سرباز، گفت: همه کسانی که در مسیر دفاع از انقلاب اسلامی پا می گذارند جزئی از تاریخ پرافتخار ایران اسلامی هستند و همیشه عزیز و مورد تکریم ملت ایران خواهند بود.

وی با بیان اینکه در مجموعه سپاه فجر نگاه ما به سربازان همچون نگاه به عزیزان و فرزندانمان است، گفت: تلاش برای ارتقا و تعالی معنوی و شخصیتی جوانان سرباز یکی از رسالت های مهم مسئولان بوده و همواره مورد مطالبه فرماندهان است.
وی با بیان اینکه “محبت” اساس روابط مسئولان و سربازان است، خاطرنشان کرد: دوران خدمت مقدس بهترین فرصت برای تجربه اندوزی و کسب آگاهی برای زندگی آینده قشر جوان است.
سردار بوعلی خطاب به سربازان گفت: قدرلحظات جوانی دوران خدمت مقدس سربازی رابدانید و با تفکر جهادی در هر عرصه ای که کشور و انقلاب اسلامی نیاز دارد وارد شوید.
سردار بوعلی ادامه داد: کار جهادی خالصانه، بی ریا و در گمنامی موجب عزیز شدن شما در قلب ملت خواهد بود.
معاون نیروی انسانی سپاه فجر نیز در این مراسم با بیان اینکه سربازان برگزیده سپاه فجر به چهاردهمین جشنواره کشوری حضرت علی اکبر ( علیه السلام) معرفی خواهند شد، گفت: این جشنواره در محورهای سرباز و دینداری، سرباز و شهدا، سرباز و فرهنگ، سرباز و وظیفه شناسی، سرباز و سازندگی و بصیرت سرباز ولایت در سطح سپاه فجر برگزار شد.
سرهنگ پاسدار حمیدی با بیان اینکه در این مراسم از یکی از خانواده های شهدای سرباز تجلیل بعمل آمد، گفت: معنویت افزایی و مهارت افزایی جوانان سرباز یکی از کارویژه های مهمی است که در سطح سپاه فجر دنبال می کنیم.

جشنـواره حضرت علی اکبـر(ع) به منظور شناسایی، معرفی الگوها و تجلیل از جوانان برتـر کشور، همه ساله در روز جوان یعنی 11 شعبان، سالروز تولد حضرت علی اکبر(ع) برگزار می‌شود که برگزیدگان آن چهارشنبه در آیینی تجلیل شدند. هدف کلان این جشنواره، انطباق کافی با مقدمه امر حضرت امام(ره) را دراراست اما ضرورت بازخورد این رشد و ارتقای جایگاه جوانان که همانا توجه به ضرورت استقلال کشور است، نه تنها در هدف کلان بلکه در اهداف خرد این جشنواره نیز مورد اشاره قرار نگرفته است.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هفت =

دکمه بازگشت به بالا