فرمانده ناجا: درمان سرباز و فرمانده یکسان باشد


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در بیست و سومین همایش سراسری مدیران و روسای بهداشت، امداد و درمان ناجا همچنین بر رسیدگی فوری و اقدامات درمانی برای کارکنان مجروح در مأموریت ها، مصدوم در تصادفات و نیز بیماران این نیرو تاکید کرد و افزود: باید بلافاصله اقدامات پزشکی برای درمان و معالجه ماموران ، انجام شود تا خسارت کمتری را شاهد باشیم.
این مقام عالی انتظامی کشور با بیان اینکه مراکز درمانی نیروهای مسلح خصوصا ناجا بایستی از بهترین مراکز باشد، اظهار کرد: مراکز درمانی ناجا باید حرف اول را در کشور بزند که در این راستا بایستی طرح ها و برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد.
فرمانده ناجا با اشاره به آزمایشگاه های بسیار خوب در پلیس مواد مخدر و فتا ، خاطرنشان کرد: مجموعه بهداد (بهداشت و درمان نیروی انتظامی ) ناجا باید سرآمد باشد و تا پایان برنامه ششم که پنج سال آینده است بایستی به این افق و چشم انداز برسیم.
سردار اشتری ادامه داد: به دلیل حضور کارکنان متعهد و مسئولیت پذیر در مراکز درمانی ناجا، هم اکنون وضعیت بیمارستان ها و مراکز درمانی این نیرو از وضعیت مطلوبی برخوردار است.
فرمانده ناجا بر به روز شدن تجهیزات پزشکی ، بیمارستان ها و مراکز درمانی این نیرو تأکید کرد و گفت: نیروی انتظامی بر این امر اهتمام دارد.
وی همچنین بر تقویت اقدامات پیشگیرانه در مجموعه بهداشت و درمان این نیرو و نیز ارتقای سطح آگاهی کارکنان در این حوزه تأکید و اظهارکرد:باید سطح آگاهی کارکنان را در حوزه بهداشت و درمان افزایش دهیم البته انجام این گونه اقدامات نیز باید در رزم انجام شود تا کمترین خسارت را شاهد باشیم.
اشتری خاطرنشان کرد: حفظ سلامت جسم و روح برای هر انسانی واجب است و در نیروهای مسلح به دلیل اهمیت کارکنان، حفظ جان و سلامتی آنها از لحاظ روحی و جسمی بر عهده فرماندهان و مدیران واگذار شده است.
وی خطاب به مدیران و روسای بهداد ناجا، گفت: هر میزان که شما برای سلامت جسمی، روحی و روانی کارکنان گام بردارید علاوه بر اجر و ثواب معنوی، وظیفه و مأموریت خود را در این راستا انجام داده اید.
این مقام عالی انتظامی کشور تصریح کرد: امروز ناجا به دلیل تنوع مأموریت ها، گستردگی از لحاظ جغرافیایی که مأموران پلیس در اقصی نقاط کشور حضور دارند و نیز برخورد با جرایم متعدد نیازمند یک مجموعه بهداد قوی است.
فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: معاونت بهداشت، امداد و درمان در نیروهای مسلح خصوصا در نیروی انتظامی به دلیل نوع مأموریت ها از جایگاه و شأن خاصی برخوردار است.
سردار اشتری خطاب به مدیران بهداد ناجا گفت: مهم ترین پشتیبانی شما از کارکنان در انجام مأموریت ها، موضوع سلامت جسمی و روحی آنان است؛ در صورتی که یک نفر در سازمان بیمار شود این فرد علاوه بر از دست دادن روحیه کاری خود قطعا بیماری بر کیفیت و راندمان کار او تاثیر می گذارد به نحوی که در اجرای مأموریت ها دچار مشکل می شویم، از این رو به منظور شتاب بیشتر و اجرای بهینه مأموریت ها، مراقبت از کارکنان نقش بسیار مهمی دارد.
وی از نیروی انسانی به عنوان بهترین سرمایه سازمان ناجا نام برد و گفت: نیروی انتظامی یک نهاد انسان محور نه تجهیزات محوراست و بیش از ۹۰ درصدمأموریت های این سازمان بر انسان محور بودن آن تکیه دارد.
این مقام عالی انتظامی کشور خاطر نشان کرد: تدوین اقدامات پیشگیرانه در راستای صیانت از کارکنان و پشتیبانی مأموریت ها باید یکی از برنامه های متداول معاونت بهداد ناجا باشد و به صورت مستمر این امر اجرایی و دنبال شود.
سردار اشتری یادآور شد: در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ با توجه به افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی مأموریت های ناجا، تعداد شهدای این نیرو ۴۸ درصد کاهش داشت؛ همچنین درگیری مرزبانان با اشرار و گروهک های تروریستی طی این مدت ۱۵ درصد رشد داشته است.
این مقام عالی انتظامی همچنین به طرح امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: این طرح در ناجا به خوبی پیگیری شد و باید تداوم داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در حکم انتصاب اینجانب بر موضوع صیانت و معیشت کارکنان تأکید کردند، گفت: ستاد کل نیروهای مسلح و در رأس آن سرلشکر فیروزآبادی، رئیس سابق این ستاد و نیز سرلشکر باقری رئیس کنونی آن در این راستا اهتمام ویژه ای داشته اند.
اجتمام**۹۱۰۵**۱۷۷۶
دریافت کننده: معصومه نیکنام ** انتشار دهنده: لیلا خطیب زاده

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا