فرهنگ ایرانی اسلامی در حوزه حجاب باید نهادینه شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی سازمان اورژانس دکتر پیرحسین کولیوند صبح امروز در همایش علمی راه کارهای ترویج فرهنگ فرهنگ حجاب و عفاف، اظهار داشت: برای نهادینه کردن هر موضوعی در جامعه به ویژه حوزه هایی که ریشه های معرفتی و اعتقادی دارند باید از تمامی ظرفیت ها و امکانات استفاده کرد.


 


وی با بیان اینکه امروزه جوامع به سمت پیشرفت و توسعه میل می کنند، افزود: لازم است که برای نهادینه کردن این فرهنگ از برنامه های عملی جذاب استفاده کرد تا جوانان و نوجوانان با میل و رغبت قلبی به سمت حجاب بروند.


 


سرپرست اورژانس کشور  با بیان اینکه در این راه می توان از ظرفیت فرهنگی و علمی خانواده های معظم شهدا و جانبازان عزیز استفاده کرد، عنوان کرد: در این راه ما نیز تمام تلاش خود را انجام می دهیم که در حد توان خود وظیفه خود را انجام  دهیم.


 


مدیر بیمارستان خاتم الانبیاء (ص)تصریح کرد: در این بیمارستان علاوه بر ارایه خدمات کامل بهداشتی درمانی سعی ما بر ارایه خدمات فرهنگی بوده است که بتوانیم در نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف گام مثبتی برداشته باشیم.


 


وی گفت: مدیریت فرهنگی بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) در طول سال و در مناسبت های مختلف و همچنین روزهای عادی سال برنامه های مختلفی را در راستای نهادینه کردن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی اجرایی می کند که یکی از مهمترین موضوعات حوزه حجاب و عفاف است.


 


دکتر کولیوند با بیان اینکه نزدیک شدن به قران و درس گرفتن از آموزه های قرآنی و استفاده از این آموزه ها در انجام وظایف شخصی و اجتماعی می توان جامعه را از آسیب های بسیاری مصون نگه دارد، خاطرنشان کرد: توجه ما به قرآن در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) به گونه ای است که روزانه نمازهای یومیه در مسجد بیمارستان اقامه شده و علاوه بر برگزاری کلاس های آموزشی روخوانی و روانخوانی و همچنین کلاس های تخصصی قرائت قرآن و برگزاری باشکوه مناسبت های محرم و شب های قدر، در طول سال همایش های مختلف قرآن در این بیمارستان برگزار می شود.


 


وی تصریح کرد: ما افتخار داریم که در این بیمارستان به جانبازان عزیز و خانواده های معظم شهدا خدمت دهی داشته باشیم که البته از ظرفیت فرهنگی و معنوی این عزیزان برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی بهره می گیریم.منبع: snn

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا