;
آخرین اخبار

فعالیت قرارگاه نوروزی از ۲۴ اسفند/ درخواست پلیس از دولت و مجلس درباره قانون بکارگیری سلاح

[ad_1]

فرمانده کل نیروی انتظامی با اشاره به اشراف اطلاعاتی پلیس در فضای حقیقی و مجازی بر لزوم ایفای سهم و نقش سازمان ها در تامین امنیت اجتماعی و اخلاقی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین اشتری در  نشست فصلی فرماندهان، روسا و معاونان فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با مروری بر وقایع مهم سال جاری، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰، وقایع و ماموریت های مهمی را پشت سرگذاشتیم و لازم می دانم از همه فرماندهان عزیز، افسران، کارکنان، درجه داران، سربازان و خانواده هایشان که ایثارگرانه و مجاهدانه در عرصه پیشبرد ماموریت ها حضور داشتند قدردانی کنم؛ اقتدار و هوشمندی همکارانم از مرز تا مرکز باعث امنیت و آرامش بیشتر برای مردم عزیز ایران اسلامی شده است.

وی با اشاره به ماموریت های پلیس در سال ۱۴۰۰ یادآور شد: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شورای اسلامی شهر و روستا و در برخی از شهرها و حوزه ها برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری یکی از ماموریت های مهم و تاثیرگذار پلیس در کشور بود؛ بحمداله امنیت قبل، حین و پس از انتخابات به خوبی تامین شد و انتظامی کل کشور که مسئولیت خطیر تامین نظم و امنیت انتخابات را بر عهده داشت توانست این ماموریت را به خوبی پشت سر بگذارد.

 اشراف اطلاعاتی پلیس  بر فضای حقیقی و مجازی

سردار اشتری با گریزی بر سایر وقایع سال ۱۴۰۰ و ماموریت های مرتبط با پلیس مطرح کرد: اشراف اطلاعاتی مطلوبی در فضای مجازی و حقیقی داریم و به خوبی توانسته ایم توطئه های دشمنان را خنثی کنیم و اجازه ندهیم که دشمنان نظام اسلامی به اهداف شوم خود برسند.

وی با اشاره به هوشیاری و آمادگی همه دستگاه های انتظامی، نظامی، اطلاعاتی، امنیتی و دستگاه قضا در مواجهه با تهدیدات خاطر نشان کرد: به واسطه هوشیاری و آمادگی همه این دستگاه ها و هم افزایی مثال زدنی، شاهدیم که امنیت مطلوبی در کشور حاکم است که البته تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری در صدر تحقق این امنیت مثال زدنی است.

سردار اشتری با اشاره به اقدامات پیشگیرانه و پیش دستانه پلیس در مواجهه با ماموریت های روزانه، گریزی بر ماموریت های انتظامی در ایام پایانی سال زد و افزود: همزمان با ایام پایانی امسال نیز همکارانم با آمادگی کامل ماموریت‌ها را عملیاتی خواهند کرد و آماده خدمت رسانی مضاعف به مردم در این ایام و تعطیلات نوروزی ۱۴۰۱ هستند.

فرمانده کل انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با طرح مطالبات و انتظارات پلیس از دولت و مجلس به منظور تقویت اعتباربخشی به انتظامی به منظور رفع برخی از خلاء ها و تقویت پلیس، اظهار کرد: در شرایطی که شاهد هماهنگی کامل قوای سه گانه هستیم، ان شاء الله و با لطف الهی و عنایت دولت و مجلس شاهد تقویت فرماندهی انتظامی کشور به منظور توسعه نظم و امنیت باشیم تا بتوانیم با رفع برخی خلاء ها و موانع، گام های جدی برای خدمت رسانی به مردم برداریم.

 فرمانده انتظامی کشور با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حمایت مادی و معنوی همه دستگاه ها از ناجا، بر لزوم ایفای نقش همه سازمان ها و نهادهای مسئول در حوزه نظم و امنیت تاکید و افزود: اگر همه دستگاه ها و سازمان های مسئول در حوزه خود ایفای نقش کنند و به ایفای نقش و سهم خود در تامین نظم و امنیت بپردازند شاهد تحولات مثبتی در این حوزه خواهیم بود، متاسفانه برخی مواقع شاهدیم که کم کاری برخی از دستگاه ها در ایفای نقش و سهم خود در تولید و تامین امنیت، بر دوش ناجا تحمیل می شود.

 معاضدت قضائی و حقوقی از نیروهای وظیفه شناس

سردار اشتری بر لزوم معاضدت حقوقی و قضائی از نیروهای وظیفه شناس پلیس تاکید و تصریح کرد: خوشبختانه امروز شاهدیم که تعامل مطلوبی میان فرماندهی انتظامی کشور و دستگاه قضا حاکم است و انشاء الله با رفع برخی خلاء های قانونی به ویژه در حوزه قانون به کارگیری سلاح و … بتوانیم بیش از گذشته از نیروهای وظیفه شناس پلیس معاضدت حقوقی و قضائی کنیم.

وی افزود: قانون بکارگیری سلاح و آیین دادرسی کیفری دو موضوعی است که بایستی توسط دولت محترم و مجلس شورای اسلامی بررسی  تا ضمن رفع موانع شاهد سرعت بیشتر در انجام امور باشیم.

سردار اشتری با اشاره به راه اندازی یگان های حفاظت در وزارتخانه ها یادآور شد: شایسته است که در برخی از وزارتخانه ها که راه اندازی یگان حفاظت مغفول مانده است، سرعت و شتاب بیشتری بگیرد.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه با اشاره به ایفای نقش پلیس در تامین امنیت اجتماعی و اخلاقی در جامعه و برخورد با ناهنجاری های اجتماعی، گریزی به مصوبه ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوعات امنیت اخلاقی و اجتماعی زد و گفت: بر مبنای این مصوبه ۲۶ دستگاه در این حوزه ( عفاف و حجاب) بایستی به ایفای نقش بپردازند، از طرفی مصوبه ۸۲۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی در این حوزه با ۳۴۹ مصوبه برای ۳۲ دستگاه و سازمان تعیین تکلیف کرده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه شاهدیم که فرماندهی انتظامی کشور در میدان عمل برای تامین امنیت اخلاقی و برخورد با برخی ناهنجاری ها، تنها است و شایسته است که سایر دستگاه ها و سازمان های متولی در این امر اهتمام بیشتری داشته باشند.

سردار اشتری با قدردانی از اراده و اهتمام رئیس جمهور  و وزیر کشور در توجه به موضوعات امنیت اخلاقی و اجتماعی و برخورد با ناهنجاری های اجتماعی خاطر نشان کرد: همکاران من در سراسر کشور بر مبنای وظایف قانونی، شرعی و اخلاقی در مقابله با مظاهر فساد لحظه ای درنگ نمی کنند و برخورد با باندهای فساد موید این ادعا است، اما برای کسب موفقیت های بیشتر در این حوزه لازم است که همه ۳۲ دستگاه مسئول پای کار باشند.

فرمانده کل انتظامی با اشاره به فرصت های فضای مجازی بیان کرد: از تهدیدات فضای سایبری نیز نباید غافل شد، اگر این فضا به خوبی مدیریت نشود می تواند برای مردم به ویژه جوانان تهدیدآفرین باشد؛ باید مسئولان مربوطه اراده جدی برای مدیریت این فضا داشته باشند هر چند که ما طرح هایی به منظور مقابله با تهدیدات فضای مجازی در شورای عالی فضای مجازی کشور مطرح کردیم، اما به هرحال به نظر می رسد که اراده جدی تر مسئولان امر در این حوزه لازم است.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیام امیدبخش مقام معظم رهبری همزمان با هفته ناجا در سال جاری مطرح کرد: معظم له در این پیام نورانی و سراسر عنایت فرمودند:” ناجا یکی از ستون های اصلی امنیت است” و از طرفی بر لزوم ارتقاء قدر و جایگاه پلیس با ارائه خدمات بیشتر تاکید فرمودند.

وی اضافه کرد: این پیام روح بخش و امید آفرین برای همه ما بسیار دلگرم کننده است و قدردان این عنایت و محبت ایشان هستیم؛ در سالی که گذشت ما همواره شاهد حمایت های بی دریغ مردم و مسئولان بودیم و تمامی این حمایت ها برای ما دلگرم کننده است.

فرمانده ناجا در ادامه با گریزی بر ابلاغ ساختار و سازمان جدید فرماندهی انتظامی کشور تصریح کرد: این ابلاغ نقطه عطف و تحولی در مجموعه انتظامی کشور است و حتما خیرات وبرکات فراوانی برای مردم و امنیت کشور خواهد داشت.

آمادگی حداکثری  برای اجرای ماموریت های پیش رو

سردار اشتری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به آمادگی نیروهای پلیس برای اجرای ماموریت های پیش رو از فعالیت قرارگاه نوروزی فرماندهی انتظامی کشور از ۲۴ اسفندماه سال جاری تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۱ خبر داد و یادآور شد: در موضوعات انتظامی و ترافیکی تمهیدات لازم را به منظور خدمات به مردم پیش بینی کرده ایم و ان شاء الله مردم عزیز نیز چون همیشه به منظور اجرای هر چه بهتر ماموریت ها، با فرزندان خود در نیروی انتظامی همکاری های لازم را داشته باشند.

براساس گزارش سایت پلیس، وی با بیان اینکه ان شاء الله بتوانیم با انجام درست و دقیق وظایفمان در مقابل لطف و عنایات مقام معظم رهبری سرافراز باشیم، عنوان کرد: توفیق خدمتگزاری به مردم را قدر می‌دانیم و تلاش می کنیم که سرباز شایسته ای برای مقام معظم رهبری و خدمتگزاری صدیق برای مردم باشیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا.

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − شش =

دکمه بازگشت به بالا