;
آخرین اخبار

قاتل شهید مختوم نژاد باید در همان محل جنایت قصاص شود


به گزارش خبرنگار مهر، سردار جانشین صبح امروز در حاشیه پیکر شهید عبدالجبار مختوم‌نژاد، ، در ستاد فرماندهی بزرگ با بیان اینکه دستگاه قضائی حامی و پشتیبان است، اظهار کرد: برخی اوقات افرادی هستند که مفهوم و عمق قانون را درک نمی‌کنند، انجام وظیفه مأمور پلیس، مطالبه قانونی است، قانون اجازه نمی‌دهد که فردی بخواهد، حین مأموریت یک پلیس، به مأمور نیروی انتظامی تعرض کند.

جانشین رئیس پلیس کشور افزود: یک شرور سرباز ما را به رساند، انتظار مردم و سازمان متولی آرامش مردم این است که اگر فردی به مأمور پلیس تعدی کرد، در همانجا ادب و قانون اجرا شود.

این مقام انتظامی بیان کرد: اگر به یک مأمور حین وظیفه تعرض شد، باید محکم با فرد تعدی‌گر برخورد صورت گیرد، برخی اوقات اتفاقاتی مبنی بر تعرض به مأموران روی می‌دهد اما نباید از این اتفاقات عبور کرد.

وی با بیان اینکه قانون، نحوه برخورد با قانون‌شکنان را تعیین کرده، گفت: باید به موقع و با سرعت عمل با شهید مختوم‌نژاد برخورد و وی در همان محل جنایت قصاص شود.

رضایی در پاسخ به سوالی مبنی بر تجهیز کافی مأموران و سربازان نیروی انتظامی، ادامه داد: اکنون مأموران در حد مطلوب از تجهیزات استفاده می‌کنند اما به طور مثال در مورد شهادت این سرباز، قاتل از تیزی استفاده و از ترحم مأمور مبنی بر رعایت حقوق شهروندی سوءاستفاده کرد که این موضوع ناشی از کمبود تجهیزات نیست.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی مأموریت گسترده و سنگین دارد و امکانات موجود تناسبی با این مأموریت گسترده و وسیع ندارد که باید در کلان به آن رسیدگی کرد.


منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا