قتل پدر در نوجوانی، سرقت مسلحانه در جوانی

اجتماع > اجتماعی – پسر جوان که در نوجوانی با شلیک گلوله پدرش را به قتل رسانده بود، سال‌ها بعد به اتهام دست داشتن در سرقت مسلحانه دستگیر و محاکمه شد.

چندی قبل مردی نزد مأموران پلیس پایتخت رفت و گفت ۲پسر جوان با تهدید سلاح گرم، خودروی پرایدش را زورگیری کرده‌اند. او گفت:وقتی مقابل در خانه‌ام از ماشینم پیاده شدم ۲پسر جوان که یکی از آنها مسلح بود با تهدید خودروام را زورگیری کردند و گریختند.

یک روز از وقوع این سرقت مسلحانه گذشته بود که پراید مسروقه در حاشیه شهر کشف شد. در جریان بررسی‌ها معلوم شد که این خودرو در راه خراب شده و سارقان مجبور شده‌اند آن را رها کرده و فرار کنند. با این حال تحقیقات برای دستگیری سارقان همچنان ادامه داشت تا اینکه مأموران به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد ۲جوان که اهل یکی از استان‌های مرکزی کشور هستند در این سرقت دست دارند. در این شرایط مأموران در عملیاتی ضربتی آنها را دستگیر کردند.

متهمان که هر دو ۲۷ساله هستند در جریان تحقیقات به سرقت مسلحانه پراید اعتراف کردند. آنها گفتند با اینکه پراید را دزدیدیم و می‌خواستیم آن را به شهرمان ببریم اما در بین راه خراب شد و دیگر نتوانستیم آن را روشن کنیم و به ناچار خودرو را کنار جاده رها و فرار کردیم. در این شرایط پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده شد.

  • در دادگاه

در جلسه رسیدگی به این پرونده که صبح دیروز در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده و با حضور قاضی توکلی و قاضی واعظی برگزار شد، ابتدا ابراهیمی، نماینده دادستان به دفاع از کیفرخواست پرداخت و گفت: همه شواهد و مدارک به‌دست آمده ازجمله اعترافات متهمان علیه آنها است و خواستار صدور حکم شایسته هستم.

در ادامه متهم ردیف اول درباره آنچه اتفاق افتاده بود گفت: اتهامم را قبول دارم اما باور کنید این نخستین مرتبه‌ای بود که دست به سرقت زدم. وی ادامه داد: من حدود ۱۵میلیون تومان بدهی داشتم و درآمدی برای پرداخت بدهی‌ام نداشتم. یک روز وقتی با چند نفر از دوستانم صحبت می‌کردم آنها گفتند که از راه سرقت پول خوبی نصیب‌شان شده است و به من هم پیشنهاد کردند که دزدی کنم. من هم وسوسه شدم و قبول کردم و تصمیم گرفتم بدهی‌هایم را از طریق سرقت از تهرانی‌ها جبران کنم.

وی در ادامه گفت: ابتدا یک کلت کمری و ۱۰فشنگ به مبلغ ۳۰۰هزار تومان خریدم. فروشنده گفته بود که این کلت فقط صدا می‌دهد و خطری ندارد. سپس با همدستم به تهران آمدم. ابتدا می‌خواستیم به خانه‌ها دستبرد بزنیم و طلا بدزدیم اما چون مورد مناسبی پیدا نشد پراید را از صاحبش زورگیری کردیم. می‌خواستیم ماشین مسروقه را به شهرمان ببریم و بفروشیم اما در بین راه خراب شد و رهایش کردیم.

  • قتل پدر در کودکی

بررسی سوابق این متهم نشان می‌داد که او در ۱۵سالگی مرتکب قتل شده است. وقتی رئیس دادگاه از او در این‌باره توضیح خواست، گفت: آن زمان سن زیادی نداشتم. پدرم در خانه یک اسلحه نگهداری می‌کرد. یک روز درحالی‌که همه اعضای خانواده حضور داشتند پدرم مشغول تمیزکردن سلاحش بود و خشابش را درآورده بود. من هم آن را برداشتم تا بازی کنم اما ناگهان یک گلوله به پدرم اصابت کرد و باعث مرگش شد. وی ادامه داد: آن زمان چون هیچ شاکی نداشتم و از طرفی سنم کم بود، زندان نرفتم اما قتل غیرعمد در سوابقم ثبت شد.در ادامه متهم دیگر نیز اظهارات متهم ردیف اول را تأیید کرد و با ختم جلسه قضات وارد شور شدند.

منبع: همشهری انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا