;
آخرین اخبار

قصه ی پر غصه ی گرفتن جانِ آدم ها/ چه کسانی پاسخگوی حوادث هر روزه ی جاده ها هستند؟

به گزارش برنا؛ سال های بسیاری است که حوادث جاده ای جان می گیرد و خانواده های بسیاری را یتیم یا درگیر هزینه های ناشی از این اتفاق می کند. شاید هر یک از ما آشنایی داشته باشد که بر اثر تصادف جان باخته باشد و یا اینکه خوش شانس بوده و به معلولیت رسیده باشد. ایمنی جاده ها، وسایل نقلیه و مسیر ها جمله مواردی است که تا کنون بدان اشاره شده است اما این مسئله چطور در کشوری تصادف خیز حل خواهد شد؟

استان فارس و سیستان وبلوچستان دارای بیشترین آمار تصادفات

با این شرایط طبق آخرین اعلام سازمان پزشکی قانونی، در حوادث رانندگی دوماهه نخست امسال دو هزار و ۵۹۶  نفر جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۲ هزار و ۸۹ نفر مرد و ۵۰۷ نفر زن بودند.

عوامل موثری در بروز حوادث جاده ای و راه های کشور موثر است که از مهم ترین آن می توان به انسان، وسایل نقلیه، وضعیت راه ها و حتی عوامل طبیعی اشاره کرد که البته هر کدام از این موارد می تواند زیرساخت ها و بخش های دیگری را تحت تأثیر قرار دهد. با بررسی اغلب تصادفات جاده ای در کشور می توان پی برد که عواملی چون وجود شیب زیاد و پیچ های زیاد، عرض کم جاده، کیفیت پایین جاده، ضعف موارد ایمنی و عدم رعایت اصول راهنمایی و رانندگی مواردی هستند که دست به دست هم می دهند تا حادثه ای در راه های زمینی رخ دهد. بسیاری از این حوادث جاده ای، خبر می شوند و به گوش همه می رسد که در این شرایط یا باید اتوبوسی از خبرنگاران باشد، یا اتوبوسی از معلم ها و یا حتی سرویس رفت و آمد دانشجویان.

اما همه ی این ها درحالی است که هر روز هزاران حوادث در جاده ها رخ می دهد و خانواده های زیادی را داغدار می کند اما چون رسانه و صدایی ندارند، خبرشان کمتر به گوش مان می رسد. مثل تصادفات گسترده ای چون تصادف روز چهارشنبه ی یک دستگاه اتوبوس با یک خودرو سواری لیفان در جاده نطنز به کاشان که منجر به کشته شدن ۵ نفر و مصدومیت شدید ۸ نفر شد.

بنا بر آمار موجود  در دوماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، آمار تلفات تصادفات به ترتیب مربوط به استان های فارس با ۲۴۰، سیستان و بلوچستان با ۱۹۴ و با ۱۷۸ و کمترین آن مربوط به استان های ایلام با ۱۷، کهگیلویه و بویراحمد با ۳۱ و خراسان شمالی با ۳۴ فوتی بوده است.

زیرساخت های جاده ای رکن اصلی کاهش میزان حوادث رانندگی

سازمان پزشکی قانونی در این خصوص اعلام کرده است طی دو ماهه امسال، ۴۶ هزار و ۷۹۸ نفر در حوادث رانندگی مصدوم و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد نیر در مقایسه با مدت مشابه سال  قبل ۳۰٫۲ درصد بیشتر شده است.

اگر ممکن است بسیاری از حوادث جاده ای دارای مقصر های انسانی باشد همه به نظر می رسد زیر ساخت های جاده ای و وسایل حمل و نقل نیز رکن اصلی رخداد چنین حوادثی است که در این زمینه  لازم است به منظور جلوگیری از ایجاد خسارت های تصادفات رانندگی و جاده راهکار هایی به صورت سخت گیرانه از طرف نهاد های ذی ربط و مردم اجرایی شود.

لزوم رعایت ضوابط بین المللی در جاده ها

دانشمند کارشناس حوزه حمل و نقل و راه ها با اشاره به وضعیت تصادفات به خبرنگار برنا گفت: وسایل حمل و نقل بار و مسافر را غربی ها اختراع و همراه با اختراع، قوانین ایمنی آن را نیز تدوین کردند.

او با بیان اینکه در حال حاضر مشاهده می شود ضوابط بین المللی راه و حمل و نقل جاده در کشور ما اجرا نمی شود، افزود: رعایت نکردن هر گونه ضوابط راهنمایی و رانندگی و جاده ای باعث می شود هر روزه شاهد حوادث باشیم.

این کارشناس حوزه حمل و نقل و راه ها ادامه داد: در دنیا اعلام می شود تاریخ انقضای خودرویی که ساخته می شود ۵ سال است اما ما در کشور می بینیم کامیونی که از جنگ جهانی دوم در ایران فعال بوده همچنان در جاده های کشور حرکت می کند و در این حال یقینا این خودرو در زمان حرکت سیستم اش دچار نقص می شود که مصداق بارز عنوان خستگی در علم متالوژی است که زمانی که خستگی رخ می دهد در یک لحظه فعالیت قطع می شود.

انجام معاینه فنی مستمر خودرو های جاده ای

دانشمند افزود: عمر بالای وسایل نقلیه در این شرایط باعث می شود فرمان، شاسی، ترمز و… در لحظه از حرکت بایستند، در این شرایط لازم است استاندارد وسایل نقلیه رعایت شود.

او با اشاره به اینکه اگر قرار است خودرویی که عمر ۱۰ ساله دارد را استفاده کنیم، باید ضوابط فنی و معاینات فنی آن بررسی شود، ادامه داد:  خودرو ها براساس اعلام زمان کارخانه ی تولید باید بر اساس عمرشان هر سال و یا هر ماه معاینه شوند.

این کارشناس حوزه حمل و نقل و راه ها گفت: زمانی که تصادفات در جاده ها رخ می دهد باید افرادی وضعیت جاده را بررسی کنند و اشکالات آن را مرتفع کنند که در ایران این امر به وقوع نمی پیوندد و در نهایت پلیس راه با بررسی، نظری درباره اعلام مقصرین حادثه ارائه می کند.

هزینه کرد بخشی از میزان پرداختی بیمه برای اصلاح نواقص جاده ای

دانشمند بیان کرد: حتی مواردی وجود داشته است که عنوان شده به دلیل اشکال پیچ جاده تصادف در منطقه ای رخ می دهد که برای بررسی و رفع پیچ این امر به وزارت راه ابلاغ می شود و وزارت راه نیز به دلیل عدم بودجه نمی تواند مشکل پیچ جاده را حل کند و جاده همچنان با همان مشکل می ماند و تصادفات بعدی در آن رخ می دهد.

او با بیان اینکه در صورت بروز تصادفات گسترده شرکت های بیمه ای نیز متضرر می شوند چرا که شرکت های بیمه ای باید خسارت های موجود را پرداخت کنند، گفت:  شرکت های بیمه ای به جای آن که ۱۵ درصد از حق بیمه ثالث را به دولت پرداخت کنند، می توانند تیم هایی را تشکیل دهند تا از طریق آن، نقاط حادثه خیز را پوشش دهند و معاینه فنی خودرو ها را پرداخت کنند.

لزوم کنترل و بررسی رفتار های انسانی در حین رانندگی

البته ناهنجاری های رفتاری در رانندگی نیز می تواند به عنوان نکته ای مهم  و حتی معضل جدی مورد ارزیابی قرار گیرد چرا که کمبود مهارت در کنترل خودرو، خستگی و خواب آلودگی، تجاوز از سرعت مجاز، عدم توجه به قوانین و مقررات، سبقت های نابجا و هیجان طلبی در رانندگی از جمله بیشترین دلایل وقوع تصادفات در کشور است و همچنین مطالعه برروی رفتارهای انسانی و یافتن روشهای اصلاح آن از جمله عوامل موثر در بهبود عملکرد و کاهش تعداد تصادفات خودروها و وسایل نقلیه موتوری است هر چند که تدوین نقشه ای در جهت ایمنی راه ها نیز بر حل بسیاری از مشکلات جاده ای و حوادث موثر باشد.

انتهای پیام/۴

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا