لزوم ارتقای توانمندی های نظامی/احساس امنیت مردم با حفظ آمادگی


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی کل ارتش، این مطلب را امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در آستانه فرا رسیدن دهه مبارک فجر و سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مراسم صبحگاه مرکز آموزش شهید اسدی دژبان آجا و در جمع کارکنان پایور و ظیفه این مرکز عنوان کرد.
وی گفت: اگر کشوری یا ملتی برای جنگ آماده باشد و در برابر ناملایمات و ناسازگاری های دشمن نهراسد در جنگ پیروز خواهد شد از این رو کسب آمادگی در جنگ خیلی مهم است و امروز که فرصت داریم باید خودمان را آماده کرده و قابلیت ها و توانمندی های خودمان را ارتقاء بدهیم.
جانشین فرمانده کل ارتش ادامه داد: اعتماد به نفس سربازان، احساس امنیت برای مردم و بازدارندگی برای دشمنان از برکات آمادگی رزمی است و وقتی که سرباز یا یکان نظامی سلاح خود و مأموریت خود را بشناسد و مأموریت خود را تمرین کرده باشد موجب اعتماد به نفس می شود.
امیر سرتیپ پوردستان اضافه کرد: از طرفی زمانی که مردم بدانند یکان های نظامی با قدرت آماده مقابله با دشمن هستند احساس امنیت می کنند و دلشان قرص خواهد شد و دشمن هم وقتی این آمادگی را ببیند دیگر جرأت حمله به کشورمان را نخواهد داشت و این یعنی بازدارندگی.
وی توضیح داد: در سال ۱۹۹۱ یا سال ۲۰۰۱ میلادی که آمریکا با پشتیبانی ۳۰ کشور در منطقه خاورمیانه حضور یافتند قصدش عراق یا افغانستان نبود بلکه می خواستند به جمهوری اسلامی ایران حمله کنند اما زمانی که این آمادگی را دیدند و متوجه شدند در کشور ما یک رهبر هوشمند و مدبر وجود دارد که به زیبایی کشور را اداره می کند و مردم را نیز دیدند که پشتیبان رهبر عزیزشان هستند فهمیدند با این کشور نمی شود مقابله کرد و این از برکات آمادگی است.
جانشین فرمانده کل ارتش در ادامه خطاب به سربازان و جوانان گفت: باید آمادگی های خود را حفظ کنیم چرا که این آمادگی لازمه یک یکان نظامی است و یک یکان نظامی زمانی می تواند بازدارندگی داشته باشد که این آمادگی ها را در خود احساس کند و در هر لحظه برای ارتقای توانمندی های خود بکوشد که بحمد الله در ارتش جمهوری اسلامی ایران این آمادگی وجود دارد.
امیر سرتیپ پوردستان در پایان سخنانش، لباس سربازی را یک لباس پرافتخار دانست و گفت: سربازان عزیز باید قدر لباس سربازی را بدانند چرا که یک لباس پر افتخار است که امروز توفیق بر تن کردن آن نصیب شما شده همانگونه که در دوران دفاع مقدس پدران شما آن را برتن کردند و از اسلام، قرآن و حدود و ثغور این مرز و بوم دفاع کردند.
اجتمام(۱)**۷۰۲۹**۱۵۶۹ **دریافت کننده: فرهاد شرف پور **انتشار: علی حبیبی

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا