;
آخرین اخبار

لزوم برخورد قاطع تر مراجع قضایی با مجرمان

به گزارش برنا؛ سردار ، رئیس تهران بزرگ روز دوشنبه در آئین تشییع استوار شهید “یاسر طاهری” گفت: اساسی ترین رکن جامعه امنیت است و اگر نباشد میسر نخواهد بود که بتوان در سطوح مختلف علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی گام برداشت‌.

او افزود: همچنین تامین امنیت در کشوری مثل کشور ما با توجه به توطئه‌هایی که از سمت معاندان صورت می‌گیرد کاری بس سخت و دشوار است، که شاهد هستید ناجا چگونه در مرزها، شهرها و روستاها در مواجهه با هزینه‌های سنگین دشمن برای برهم زدن نظم و امنیت به شدت تلاش می‌کند.

مقام ارش انتظامی پایتخت ابراز کرد: برای نگه‌داشت این مهم (امنیت) باید هزینه‌های سنگینی دهیم؛ شهید طاهری دومین جوانی است که در ۱۰ روز گذشته در مبارزه با سارقان مسلح تقدیم کردیم.

او بیان کرد: آن‌چه فرماندهان از شهید طاهری گفتند از خانواده‌ای متدین بودند و برادر او از مرزبانان غیور ناجا است. این جوان شهید رشید ما نیز در بسیاری از مواقع که ماموریت‌های سخت و سنگین بود، همواره پیش‌قدم می‌شد.

رحیمی در خصوص حادثه‌ای که منجر به شهادت استوار طاهری شد، گفت: تیزهوشی این افسر رشید و دلاور ما است که در حالی که در حال بررسی منطقه بود به یک گروه مظنون می‌شود که در جهت مخالف بلوار آفریقا بودند؛ پیگیری می‌کند و به محض پرس‌وجو و اقدام برای ، متهمان سوار خودروی پارک شده می‌شوند و اقدام به فرار می‌کنند.

افزود: مامور ما خود را روی خودروی وانت پرتاب می‌کند و خودرو به صورت مارپیچ مسیر را طی می‌کند و ایشان با تمام قدرت کارش را دنبال می‌کند تا در جای مناسب در خیابان “مدرس” که ترافیک ایجاد شد برای بررسی پیاده می‌شود، رخ می‌دهد و مامور ما پنج گلوله شلیک کرد اما همدستان متهمان ناجوانمردانه و از پشت او را به شهادت رساندند.

او با بیان اینکه سرنخ‌های خوبی برای دستگیری سارقان مذکور در دست است، خطاب به خانواده معظم شهید طاهری اظهار کرد: مطمئن باشید اجازه نمی‌دهیم آسایش داشته باشند.

مقام ارشد انتظامی تهران بزرگ با اشاره به فرمایشان مقام معظم رهبری ادامه داد: آنان که در لباس برای آسایش و آرامش مردم تلاش می‌کنند به معنای واقعی مجاهدان فی سبیل الله است. این مدال افتخار برازنده شهید پرافتخار ماست. ما از زمان کنار بودیم و این جمله همیشه گفته می‌شد که انتخاب شهید بی‌حساب و کتاب نیست

سردار رحیمی تصریح کرد: انتظار داریم مراجع قضایی با برخورد قاطع‌تر با مجرمان مانع تکرار وقوع جرم شوند.

او خطاب به خانواده داغدیده حاضر گفت: هرکسی شایسته و لایق مقام شهادت و جانبازی نیست. هر خانواده‌ای هم لایق این جایگاه نیست. این‌ها مدال‌های ارزشمندی است که خدا می‌دهد و طاقتش را هم می‌دهد.

رحیمی بیان کرد: نیروی انتظامی به عنوان سربازان وطن و نوکران ملت همواره تا پای جان برای تامین امنیت جامعه می‌ایستند. یاسر طاهری آخرین شهید ما نخواهد بود و ما روزی که این لباس را پوشیدیم آماده شهادت شدیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد: به جانی‌هایی که فکر می‌کنند می‌توانند ما را از مسیر خود دور کنند، تذکر می‌دهم که ما در این مسیر ایستاده‌ایم؛ تعدادی می‌رویم، تعدادی جانباز می‌شویم و تا آخرین قدم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهیم ماند و علمی که حسین بن علی (ع) ۱۴۰۰ سال پیش با خانواده برافروخت، برافراشته نگه می‌داریم.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − نه =

دکمه بازگشت به بالا