;
انتظامی

لزوم توجه به تخصیص اعتبارات کافی به ناجا در بودجه ۱۴۰۱


به گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر، پیش از ظهر امروز اعضای مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با فرمانده در ستاد ناجا دیدار و گفت و گو کردند.

سردار اشتری در این نشست گفت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می‌فرستیم و یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی، هشت سال دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت کشور به ویژه سپهبد شهید حاج ، همرزمانش و شهدای مظلوم نیروی انتظامی را گرامی می‌داریم و برای فرماندهی معزز کل قوا مقام معظم رهبری، آرزوی طول عمر توأم با صحت و سلامتی داریم.

وی با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج افزود: این هفته از درخشان‌ترین برگ‌های زرین انقلاب شکوهمند اسلامی و یادآور استقامت در دفاع از اصول و مبانی اسلام ناب محمدی (ص) است.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: بسیج؛ این نهاد مردمی نه تنها در دوران دفاع مقدس، جانانه و جان بر کف از مرزهای ایران اسلامی پاسداری کرد بلکه امروز در عرصه‌های مختلف نیز برای خدمت رسانی به مردم ایفای نقش و حماسه آفرینی می‌کند.

اشتری در ادامه با قدردانی از اظهار لطف اعضای مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی، بیان کرد: از حمایت‌های نمایندگان محترم مردم استان خراسان رضوی قدردانی و تشکر می‌کنم؛ این حسن نظر و اهتمام را فرصتی برای تقویت نیروی انتظامی در اجرای مطلوب‌تر مأموریت‌ها می‌دانیم.

مأموریت‌های پلیس تعطیل بردار نیست

وی با اشاره به تنوع، گستردگی و پیچیدگی مأموریت‌های پلیس خاطر نشان کرد: نیروهای پلیس بی وقفه، بدون تعطیلی و در همه ایام سال و در اقصی نقاط کشور از مرز تا مرکز برای تأمین نظم و امنیت عمومی تلاش می‌کنند و علیرغم وجود برخی کمبودها، مأموریت‌های نیروی انتظامی تحت هیچ شرایطی متوقف و تعطیل نمی‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به پیام فرمانده معظم کل قوا مدظله العالی به مناسبت خاطر نشان کرد: حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مدظله العالی در این پیام، نقش این نیرو را ارزشمند و برجسته اعلام داشتند و فرمودند: نیروی انتظامی یکی از ستون‌های استوار امنیت در کشور است و این بیانات چون مدالی بر سینه مجاهدان فی سبیل الله و از طرفی بیانگر نقش ناجا در امنیت است.

تخصیص اعتبارات کافی به ناجا

سردار اشتری توجه به تخصیص بودجه و اعتبارات کافی به ناجا را یک اصل مهم دانست و افزود: تخصیص بودجه و اعتبارات به نیروی انتظامی بایستی متناسب با تنوع و گستردگی مأموریت‌های پلیس و همچنین کارکرد آن باشد و امیدواریم که در بودجه سال ۱۴۰۱ به این مهم توجه شود؛ از طرفی بهبود وضعیت معیشتی کارکنان خدوم ناجا و ارتقا توان بودجه‌ای به منظور حل مشکلات نیروها بایستی مورد توجه قرار بگیرد.

هوشمندسازی پلیس در خدمات دهی

وی با اشاره به رویکرد پلیس در هوشمندسازی خاطر نشان کرد: از آنجایی که نیروی انتظامی رکن رکین تأمین نظم و امنیت است، بنابراین به منظور تسهیل و تسریع خدمات دهی به مردم، طی سال‌های اخیر فرآیند هوشمندسازی پلیس را اجرایی کرده ایم.

رئیس پلیس کشور با اشاره به روند رو به رشد نیروی انتظامی مطرح کرد: نظرسنجی‌های برون سازمانی بیانگر افزایش اعتماد مردمی به ناجا است، بنابراین ما نیز در تلاشیم که میزان رضایتمندی را ارتقا بخشیم.

سردار اشتری با بیان اینکه امنیت و سلامت دو نعمت ارزشمند جوامع بشری است، تصریح کرد: تأمین و تقویت نظم و امنیت جامعه راهبردی‌ترین مأموریت پلیس است که تحقق این مهم را در کلان شهرهایی چون خراسان رضوی به جد دنبال می‌کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به برخی معضلات توسعه حاشیه نشینی یادآور شد: توجه به حاشیه نشینی و رفع و کاهش آسیب‌های آن نیازمند، تعامل و همکاری همه دستگاه‌های مسئول بوده و شایسته است که آسیب‌های حاشیه نشینی در این استان نیز با ایفای نقش این دستگاه‌ها مرتفع شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر لزوم تعامل و هم افزایی روزافزون ارکان اصلی نظام به منظور توسعه خدمات دهی به مردم مطرح کرد: امروز نیروی انتظامی و مجلس انقلابی تعامل و همکاری خوبی با یکدیگر دارند و از این فرصت مطلوب برای افزایش رضایتمندی مردم در شیوه کسب خدمات بایستی بهره کافی ببریم.


منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا