;

لزوم پالایش مددجویان/ کمیته امداد اورژانسی اجتماعی است

به گزارش ایسنا، سید در دیدار با مهندس بازوند استاندار لرستان با بیان اینکه بدون تردید هدف اصلی ما در کمیته امداد امام‌خمینی (ره)، توانمندسازی مددجویان است، اظهار کرد: البته بخش حمایتی این نهاد لازم است اما هنری برای امداد محسوب نمی‎شود، آنچه به عینه اثرش را مشاهده خواهیم کرد دو مقوله اشتغال و مسکن است که در راس امور این نهاد حمایتی قرار دادیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته با مصوبه مجلس و همکاری بانک‎ها ۱۰۰۰ میلیارد تومان از تبصره بودجه برای وام اشتغال به کمیته امداد کشور پرداخت شد، افزود: سهم لرستان از این رقم ۴۵ میلیارد تومان با اشتغالزایی ۴۵۳۰ شغل بوده است.

رئیس (ره) اضافه کرد: امسال این نهاد با ۲۱۰۰ میلیارد تومان بسته شده که ۹۰۰ میلیارد تومان آن را به بانک‏ ملی ابلاغ کردیم و این رقم کاملا قابل جذب است.

فتاح گفت: در برخی موارد مددجویان شرایط لازم برای دریافت وام را ندارند و برای رفع این مهم صندوق قرض‎الحسنه امداد امام خمینی(ره) راه‎اندازی کردیم  که در این سفر شعبه آن در خرم‎آباد افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه قبلا سقف وام بانکی برای ایجاد اشتغال ۱۵ میلیون تومان بود که امروز این رقم به ۲۰ میلیون تومان رسیده است، اظهار کرد: همچنین در بحث مسکن مددجویی سهم لرستان سال گذشته ۸ میلیارد تومان بوده که برای امسال این رقم به ۱۸ میلیارد تومان رسیده  تا بتوانیم مسکن مددجویان را تامین کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه مشکل اکثر مددجویان مسکن است، تصریح کرد: باید برای حل مشکل مسکن مددجویان تحت حمایت اهتمام ویژه داشته باشیم، چنانچه زمین مورد نیاز تامین شود  هزینه ساخت مسکن مددجویان را کمیته امداد تقبل خواهد کرد.

فتاح مطرح کرد: برای ایجاد گلخانه و دامداری با نیت اشتغال مددجویان تحت پوشش حمایت خواهیم کرد.

وی درباره تامین جهیزیه با بیان اینکه صف طولانی و طویل جهیزیه شکسته شده است، یادآور شد: جهیزیه به دو صورت کالا و نقدی( بین ۳ تا ۳٫۵ میلیون تومان) پرداخت می‎‌شود که در جامعه تحت پوشش هر ازدواجی که رخ دهد جهیزیه آن را تامین می‎کنیم.

این مقام مسئول از همکاری بانک‎ها در سطح ملی و استانی تقدیر کرد و با بیان اینکه کمیته امداد یک اجتماعی است و بصورت مقطعی به افراد ارائه خدمات می‎دهد و بنا نیست افراد مادام العمر تحت پوشش این نهاد باشند، تصریح کرد: باید پالایش مددجو صورت گیرد چرا که  هر تعداد مددجو پس از توانمندسازی و ازدواج از چرخه حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) خارج شود جا برای کسانی که نیاز به حمایت دارند، باز می‎شود.

فتاح با اشاره به اینکه مستمری و یارانه افراد تحت پوشش با مصوبه مجلس و دولت  افزایش یافته است، گفت: این افزایش اقدام خوبی است و آثار مثبتی دارد اما نباید منجر به تشدید تنبلی شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید براینکه ۱۰ درصد جمعیت لرستان تحت پوشش این نهاد است، خاطرنشان کرد: خودکفا و توانمندسازی مددجو برای ما فضلیت است و کمیته امداد لرستان در این شاخص رتبه ممتازی در میان استان‎های دیگر دارد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا