;
انتظامی

مأموران پلیس راهور نسبت به بی‌حجابی داخل خودرو بی‌تفاوت نباشند

[ad_1]

به گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر، سردار قاسم رضایی در جلسه بررسی ترافیک تهران که در محل پلیس راهور تهران بزرگ برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدا مخصوصاً شهید قاسم سلیمانی، اظهار کرد: در آستانه شهادت سردار دل‌ها، جا دارد که مروری بر خصوصیات و رفتار این شهید عزیز داشته باشیم و از خود درباره اینکه او چگونه تبدیل به یک الگو برای جبهه مقاومت و ملت‌های آزادی‌خواه جهان شد، تفکر کنیم.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه قطعاً اخلاص، ولایت‌مداری، صدق و تبعیت از ولایت، اقتدار، روحیه و سلحشوری او رمز ماندگاری مکتب «حاج قاسم» است، گفت: این شهید عزیز نقشه‌های چند ساله دشمنان را با یک حرکت کوچک از بین می‌برد و برای همین دشمنان سالیان زیادی درصدد بودند تا او را به شهادت برسانند.

این مقام انتظامی بیان کرد: امروز ما در لباسی هستیم که فرصت داریم تا با چاشنی کردن اخلاص در خدمتگزاری به مردم و سر از پا نشناختن در این امر بتوانیم در راه و مکتب حاج قاسم قدم برداریم.

از تسامح بی‌جا در مقابله با تخلفات رانندگی جلوگیری شود

وی درباره معضل ترافیک تهران نیز بیان کرد: قطعاً معضل ترافیک در تهران قابل حل است و در این زمینه باید با ارتقا فرهنگ ترافیکی به سمت حل شدن این معضل حرکت کنیم چرا که بسیاری از کشورها با همین روش توانسته‌اند معضل ترافیک را حل کنند.

رضایی به شرایط خاص در حوزه شهر تهران اشاره کرد و عنوان کرد: ما به عنوان یک سرباز مطالبات مقام معظم رهبری را در این رابطه که اخیراً فرموده‌اند به جد پیگیر هستیم و تا حصول نتیجه اقدام خواهیم کرد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور بیان این مطلب از سوی برخی افراد ناآگاه که پلیس برای تأمین بودجه، مردم را جریمه می‌کند نادرست عنوان کرد و گفت: چه کسی قبول می‌کند که فردی در یک خانواده کشته شود، در صورتی که می‌توان برخی از جرایم پرخطر که باعث مرگ و میر می‌شود را با اعمال جرایم سنگین جلوگیری کرد و در تخلفات رانندگی به هیچ عنوان نباید مماشات صورت پذیرد و از تسامح بی‌جا در مقابله با تخلفات رانندگی جلوگیری شود.

این مقام ارشد انتظامی، بر لزوم هوشمندسازی پلیس راهور با افزایش اختیارات، مقررات و ابزار فنی برای کاهش معضل ترافیک شهر تأکید و اظهار کرد: باید برای کاهش ترافیک در مناطق مختلف شهر برآوردهای اجتماعی تهیه و تبیین شود.

رضایی با اشاره به ضرورت ارتقا فرهنگ ترافیکی با محوریت معاونت فرهنگی و اجتماعی و مجموعه انتظامی کشور گفت: در این موضوع مستلزم صرف زمان هستیم و شاید امروزه بستن کمربند ایمنی برای مردم امری اجتناب‌ناپذیر شده و این نشان از کار فرهنگی انجام شده در گذشته دارد.

لزوم بازنگری در برخی از طرح‌های ترافیکی

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور ادامه داد: ضرورت دارد تا در طرح‌های ارائه شده قبلی در مکان‌های خاص مخصوصاً بهشت زهرا (س) در روزهای پنج‌شنبه و جمعه که ترافیک سنگینی در آن محدوده ایجاد می‌شود بازنگری و طرح‌های جدید ارائه شود.

وی با بیان این مطلب که نیاز مردم یک توفیق برای خدمات‌دهی ما به آنها محسوب می‌شود، بر ضرورت رفتار با متانت و سعه‌صدر در مواجهه با مردم تأکید و تصریح کرد: بسیاری از مردم در هنگام مواجهه با یک افسر یا سرباز راهور این فرد را به فرموده مقام معظم رهبری ویترین نظام می‌دانند و از این بابت باید سیمای صالحین نیز در این افراد رعایت شود.

رضایی، حرکت بین خطوط را تسهیل‌کننده ترافیک و یکی از راهکارهای این معضل عنوان کرد و افزود: این موضوع باید نهادینه شود و خودروهای پلیس نیز این امر را رعایت کنند.

سردار رضایی به بدحجابی در برخی خودروها نیز اشاره و افزود: مأموران پلیس راهور نباید نسبت به بی‌حجابی داخل خودرو بی‌تفاوت باشند و باید با ادب و متانت این وظیفه را که امر به معروف و نهی از منکر محسوب و یک فریضه است و برکات زیادی را در زندگی شخصی دارد، انجام دهند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور بر ضرورت تهیه پیوست رسانه‌ای برای اجرای طرح‌های پلیس راهور از جمله برخورد با موتورسواران متخلف تأکید و خاطرنشان کرد: ضرورت دارد تا معاونت فرهنگی و اجتماعی در این زمینه اذهان عمومی و قشر دلسوز جامعه را که از عواقب تخلفات موتورسواران به نوعی ناآگاهند، با تهیه مستندات آماده اجرای طرح‌ها کند.

[ad_2]

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا