مالکیت باغ کتاب در اختیار شهرداری تهران است

به گزارش ایسنا، ناصر امانی در سیصدوشصت‌ویکمین جلسه علنی شورای شهر تهران در پاسخ به تذکر اعضای شورای شهر گفت: شهرداری تهران از تذکرات اعضای شورا استفاده می‌کند اما بهتر است قبل از عنوان شدن این تذکرها در صحن علنی درخصوص این مسائل از ما سوال پرسیده شود تا توضیح دهیم.

وی درخصوص عکسی که محمد حقانی در صحن شورا نشان داده بود، گفت: فراخوانی توسط سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای بحث گرافیست‌ها انجام شده که یکی از شرکت‌کنندگان از  فرانسه عکسی گرفته بود و آن را به عنوان پیشنهاد به سازمان ترافیک ارائه کرده است.


معاون شهردار تهران افزود: این عکس در هیچ کجای سطح شهر تهران نصب نشده است و اگر آقای حقانی اعلام کنند که در جایی از تهران این عکس نصب شده، بی‌تردید از معاونت ترافیک شهرداری تهران درخواست می‌کنیم که از شما و مردم عذرخواهی کنند. لطفا اطلاعاتی که از مجموعه ترافیک شهر تهران به دستتان می‌رسد را چک کنید و بعد در صحن علنی شورا مطرح کنید.


امانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود پروژه باغ کتاب را، یک پروژه بزرگ فرهنگی عنوان کرد و افزود: اینقدر به این پروژه چنگ نزنید و آن را تخریب نکنید. بارها تقاضا کردیم از این پروژه بازدید کنید و ایرادات و اشکالات آن را اعلام کنید تا اصلاح شود. بی‌تردید ما معصوم نیستیم و مرتکب اشتباه می‌شویم. گذشتگان نیز اشتباه کرده‌اند.


وی تاکید کرد: سازمان فرهنگی – هنری شهرداری تهران دارای اساسنامه است و اگر در تهران کتابخانه و یا فرهنگسرا ساخته می‌شود باید تحویل این سازمان داده شود.


معاون شهردار تهران ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع این پروژه کتاب و انتشار کتاب است، بنابراین بهره‌برداری آن به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران یعنی نشر شهر که شرکتی انتشاراتی است، واگذار شده است. اما مالکیت این مجموعه در اختیار شهرداری تهران است.


امانی ادامه داد: این پروژه با مبلغ ۲۸۰ میلیارد تومان به اتمام رسیده است که از این رقم ۲۲۰ میلیارد تومان هزینه ابنیه و ۶۰ میلیارد تومان نیز هزینه تجهیزات آن بوده است.


معاون برنامه‌ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران  خطاب به عباس جدیدی عضو کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر تهران گفت: درخصوص ملک منطقه ۲۰ پس از ارسال نامه شما آن را پاسخ دادیم و اعلام کردیم که این ملک برای ساخت حسینیه مورد استفاده قرار گرفته است اما این درست نیست که تمامی مکاتبات شهرداری تهران با شما به عنوان نظارت شورا یک بار دیگر به عنوان تذکر در صحن شورا مطرح شود.


امانی افزود: امسال ۷۰ جواب به مکاتبات اعضای شورای اسلامی شهر تهران داده‌ایم.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا