;

ما بزرگترها و والدین کودکی را از کودکانمان دزدیدم

اجتماع > آموزش – همشهری آنلاین:
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز ما والدین و بزرگترها داریم کودکی را از کودکانمان می‌دزدیم و عجله داریم کودکان را هرچه سریعتر به بزرگسالی پرتاب و ذهن آنها را با تست و فرمول پر کنیم گفت: برخی رسانه‌ها و آموزشگاه‌ها به کودکان همانند کیسه پول نگاه می‌کنند.

به گزارش ایسنا، رضوان حکیم زاده در گردهمایی مشترک مدیران کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و معاونین آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: همه ما کودکان کانون هستیم و با قصه‌های کانون، کودکی کرده‌ایم و آزادی و عدالت و برابری را از طریق قصه‌های کانون فراگرفته‌ایم.

حکیم زاده ادامه داد: دیگر امروز دست کودکان، کتاب نمی‌بینیم و آنها پای بازی‌های رایانه‌ای و موبایل‌ها می ‌شینند.

وی با بیان اینکه تصمیم گرفتیم با کانون پرورش فکری وارد تعامل نزدیک شویم گفت: در کانون بسیار عملگرا هستند و از ما پیگیرتر بودند. کانون پرورش فکری کودکان اصیل است و با باورهای واقعی شکل گرفته است. کانون پرورش فکری کودکان امتحان پس داده و روش‌های آموزشی کودک محور دارد و خوشبختانه به تکنولوژی نباخته و امیدوارم هیچ گاه در آن حل نشود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: می‌خواهیم کودکی را به فرزندانمان بازگردانیم و این بار کانون را وارد ۶۳هزار مدرسه ابتدایی کنیم زیرا همه دانش آموزان ما امکان ورود به کانون را ندارند.

علیرضا حاجیان زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه کانون ۵۲ سال سابقه دارد و وابسته آموزش و پرورش است گفت: کانون دارای اساسنامه مستقل و هیات مدیره است و از یک ستاد مرکزی برخوردار است و امروز در ۱۰۱۲ کتابخانه و مرکز فرهنگی خدمات خوبی به کودکان ارائه می‌شود.

وی افزود: دردو سال اخیر در کنار تولید، شبکه توزیع و عرضه محصولات را کلید زدیم، اکنون۲۳۲ فروشگاه داریم و به سمت ایجاد ۱۰۰۰ فروشگاه می‌رویم.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به تجهیز ۷۰ سالن نمایش گفت: این تعداد تا پایان سال به ۱۰۰ سالن می‌رسد.

  • اعزام ۳۱ کتابخانه سیار به سراسر کشور

حاجیان زاده با بیان اینکه تلاش می‌کنیم هیچ کاری برای کودکان اجباری نباشد عنوان کرد: همه چیز جنبه داوطلبانه دارد و کودکان با عشق و علاقه در کانون حضور پیدا می‌کنند. حفظ نشاط و شادابی و تقویت کتابخوانی و انس کودکان با کتاب را دنبال می‌کنیم و رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت آنها را به طور جدی مورد توجه داریم.

وی افزود: طبق موکدات مقام معظم رهبری محوریت ارزش‌های دینی و انقلابی را مدنظر داریم. مردم به کانون اعتماد دارند. در اغلب شهرها از مناطق برخوردار گرفته تا مناطق کمتر توسعه یافته حضور داریم، البته مناطق محروم را در اولویت قرار داده‌ایم.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به تفاهم نامه اخیر و طرح کانون مدرسه اشاره کرد و گفت: در هر سال ۳۰۰۰ مدرسه و ۳۰۰۰ روستا از طریق کتابخانه‌های سیار تحت پوشش طرح “کانون مدرسه” قرار می گیرند و به عبارتی پس از پنج سال، ۳۰ هزار مدرسه تحت پوشش قرار می‌گیرند. نمایش تئاتر، کتابخانه سیار، نمایش آثار کودکان در نمایشگاههای استانی و عرضه محصولات کانون در داخل مدارس از جمله برنامه های ماست.

در این گردهمایی تفاهم نامه طرح کانون مدرسه با حضور وزیر آموزش و پرورش به امضای معاون ابتدایی این وزارتخانه و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رسید و از امروز ۳۱ کتابخانه سیار به سراسر کشور اعزام شدند.

منبع: همشهری انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 7 =

دکمه بازگشت به بالا