مبارزه مستمر با تروریسم از سیاست های اصولی ایران

وزیر دفاع

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: جمهوری اسلامی ایران برای استقرار صلح، ثبات و امنیت پایدار در منطقه هزینه های فراوانی متحمل شده است.

مبارزه مستمر با تروریسم از سیاست های اصولی ایران
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، سردار سرتیپ دهقان در دیدار با وزیر دفاع ارمنستان درباره مسایل دو جانبه منطقه ای و بین المللی گفتگو کردند.

وی با اشاره به مشترکات و پیوندهای فرهنگی و تاریخی فراوان میان ایران و ارمنستان و با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن ۱۵ کشور همسایه دومین کشور جهان از نظر مجاورت با کشورهای دیگر است که همواره در حسن همجواری و داشتن بهترین سطح روابط با همسایگان تاکید داشته و برای استقرار صلح و ثبات و امنیت پایدار در منطقه هزینه های فراوانی را متحمل شده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه مشکلات منطقه صرفا از طریق گفتگو و مذاکره به شیوه مسالمت آمیز حل می شود افزود: توسل زور برای حل مشکلات منطقه مورد تایید نیست و جمهوری اسلامی ایران برای حل این مشکلات از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

وی گفت: مبارزه مستمر و قاطع با تروریسم و عوامل ناامن ساز و بی ثبات کننده در منطقه از سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

سردار دهقان افزود: تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی و گسترش شهرک سازی در اراضی اشغالی و زیر پا گذاشتن قواعد و قوانین بین المللی از جمله اقدامات ناامن ساز در منطقه است که باید به شکل همه جانبه با آن مقابله شود.

وزیر دفاع با اشاره به روند رو به رشد روابط کشورمان با ارمنستان در همه زمینه ها بر آمادگی کشورمان برای گسترش بیش از پیش این همکاری ها تاکید کرد.

در این دیدار ویگن سرکیسیان وزیر دفاع جمهوری ارمنستان نیز با ابراز خرسندی از سفر به ایران بویژه در ایام دهه فجر و سالروز ورود امام خمینی(ره) به ایران گفت: این روز تاریخی را نقطه عطفی در تاریخ ایران می دانیم .

وی با اشاره به اهمیت موقعیت ممتاز ایران در منطقه و جهان و علاقمندی دولت ارمنستان بر گسترش همکاری ها و ارتقاء سطح مناسبات با کشورمان تاکید کرد.

ویگن سرکیسیان افزود: این علاقمندی میان دو ملت نیز برای داشتن روابط حسنه و دو جانبه وجود دارد.

وزیر دفاع ارمنستان با بیان اینکه ما خواهان تقویت و گسترش همکاری های دفاعی با ایران هستیم گفت: معتقدیم این سفر می تواند زمینه ساز این همکاری ها شود. 

وی افزود: ما با ایجاد هر گونه تنش در منطقه میان همسایگان مخالفیم و تلاش جمهوری اسلامی ایران برای مهار تنش ها در منطقه قدردانی می کنیم و ایران را کشوری آرام بخش در منطقه می دانیم .

وزیر دفاع ارمنستان با استقبال از نقش آفرینمی ایران برای حل مساله قره باغ گفت: ما معتقدیم این موضوع راه حل نظامی ندارد.

ویگن سرکیسیان در پایان تاکید کرد: ما هم با مواضع جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم کاملا موافق و آماده همکاری در این زمینه هستیم.

 ایران و ارمنستان بر توسعه مناسبات تأکید دارند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان گفت: دو کشور ایران و ارمنستان بر توسعه مناسبات در حوزه دفاع و امنیت تأکید دارند. 

 سردار حسین دهقان در حاشیه دیدار ویگن سرکیسیان وزیر دفاع جمهوری ارمنستان در جمع خبرنگاران با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه مبارکه فجر افزود: مناسبات میان ایران و ارمنستان از زمان استقلال این کشور مبتنی بر اصول ثابتی بوده و همواره در جهت اعتلا ، بهبود و گام برداشتن در زمینه منافع دو کشور پیش رفته است.

وی افزود: این روابط براساس مشترکات میان دو کشور و اصل همسایگی شکل گرفته است. 

وزیر دفاع گفت : جریان تکفیری در منطقه بدنبال ایجاد ناامنی و آنارشیسم است. در این میان باور دو کشور ایران و ارمنستان بر این اساس شکل گرفته است که باید با این جریان مبارزه کرد و زمینه های حضورشان در کشورهای منطقه را از بین برد، همچنین با حامیان آنها نیز برخورد کرد زیرا حضور این جریان نه تنها منافعی ایجاد نمی کند بلکه ناامنی نیز در پی دارد. 

سردار دهقان گفت: در دیدار با وزیر دفاع جمهوری ارمنستان توافق شد گروه های کارشناسی دو طرف برای تنظیم سند همکاری اقدام کنند و در سفری که به این کشور خواهم داشت توسعه همکاری ها پیگیری می شود. 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا