محمد علی نجفی گزینه برتر منتخبان شورای پنجم است

به گزارش خبرنگار  مهر، مرتضی الویری در جمع خبرنگاران درباره فرایند انتخاب شهردار تهران گفت: فرایند گزینش نامزد شهرداری تهران که از یک ماه قبل شروع شده بود، دقایقی قبل به نتیجه رسید. 

وی ادامه داد:مرحله آغازین از جایی شروع شد که انتخاب شاخص‌های شهردار به تایید شورای پنجم رسید. با توجه به این شاخص‌ها ۲۴ نفر معرفی شدند که از بین آنها ۷ نفر با رای‌گیری به عنوان نامزد برتر قرار شد برنامه اجرایی خود را برای تهران  به شورا ارائه دهند.از بین ۷ نفر، آقایان شریعتمداری و بی طرف به کابینه دولت پیوستند و تعداد نامزدها به ۵ نفر رسید. آقای افشانی نیز روز گذشته و آقای مرعشی نیز امروز استعفا کردند. 


الویری گفت : آقای مهرعلیزاده نیز بعد از جلسه ارائه برنامه استعفا کرد اما او برای هم‌افزایی و اجماع آمادگی دارد که شورای شهر بتواند به اجماع کامل برسد. همچنین خانوم کولایی نیز با توجه به نظرات ایشان در نامزد برتری که شورا پیگیری می‌کند، وجود دارد از حضور در میان کاندیدها انصراف داد و در نهایت آقای محمدعلی نجفی با ۲۱ رای به عنوان شورای پنجم انتخاب شدند. البته این به این معنی نیست که ایشان به عنوان شهردار انتخاب شدند.نجفی به عنوان نامزد برتر ما خواهد بود و در اولین روز کاری شورای پنجم بعد از رای‌گیری و مشخص شدن میزان آرا ایشان به عنوان شهردار انتخاب می‌شوند. همچنین کار شورای پنجم از اول شهریور آغاز می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا