;

محکومیت قاچاقچی یک میلیون و ۹۰۰هزار دلار

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، در ششمین روز شهریورماه سال جاری ماموران مبارزه با و ارز استان همدان در حین گشت زنی خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو سواری پژو که سرنشینان آن یک زن و مرد بودند، مشکوک شدند و پس از بازرسی مقدار یک میلیون و ۹۰۰ هزار ارز به ارزش ۶۶ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال جاسازی شده در کپسول   cng این خودرو به ظن کشف و ضبط شد.


 


این پرونده اول آذرماه سال جاری به شعبه گلوگاهی شهید زارعی اداره کل تعزیرات حکومتی همدان ارجاع شد و در این رابطه ۱۰ نفر احضار و پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت که با توجه به پیچیدگی پرونده و با کمک (عج)، احکام قاچاقچیان صادر شد.


 


در حکم صادره از سوی رئیس شعبه فوق، آقای م.ز به عنوان مالک ارز مکشوفه به پرداخت ۱۳۲ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال جزای نقدی و ۵ سال ممنوعیت به عنوان مجازارت تکمیلی محکوم شد.


 


همچنین آقای س.ر برای حمل یک میلیون و ۹۰۰ هزار دلار ارز قاچاق، به پرداخت ۶۶ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال معادل یک برابر ارزش ارز مکشوفه محکوم شد اما با توجه به همکاری او برای معرفی مالک محموله، برابر قانون مشمول ۲۰ میلیارد ریال تخفیف نقدی شد.


 


همچنین حکم به پرداخت ۱ میلیارد ریال جزای نقدی برای معاونت در حمل و ۶۶ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال برای نگهداری و مباشرت در حمل این محموله برای آقای م.ق صادر شد.


 


براساس بررسی های به عمل آمده و با توجه نداشتن مدارک کافی، حکم برائت برای ۸ نفر از مظنونین به مباشرت در قاچاق صادر شد و همچنین ۴ نفر از وکلای قاچاقچیان که سعی بر خلاصی مظنونین داشتند، با توجه به عدم صلاحیت تعزیرات حکومتی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهار معرفی شدند.


 


همچنین پرونده خرید و فروش ارز ۴ نفر از مظنونین که محل سکونت و انجام تخلف در استان بوده است؛ به اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران برای رسیدگی ارجاع شد.
منبع: snn

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا